Format attıktan sonra yaşanan FPS düşüklüğü

amoguss

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format attım. Format attıktan sonra FPS değerlerinin azaldığını fark ettim. 200 FPS aldığım oyunda 60 FPS alıyorum. AMD Radeon Software indirdim ama FPS sorunum çözülmedi. Ne yapmam gerek, yardımcı olur musunuz?

Laptop modeli: Acer Nitro AN-515-42.
16 GB RAM.
8 GB ekran kartı.
RX560X ve Vega8.
Intel Core i5.
AMD Ryzen 5 2500U.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma format attım. Format attıktan sonra FPS değerlerinin azaldığını fark ettim. 200 FPS aldığım oyunda 60 FPS alıyorum. AMD Radeon Software indirdim ama FPS sorunum çözülmedi. Ne yapmam gerek, yardımcı olur musunuz?

Laptop modeli: Acer Nitro AN-515-42.
16 GB RAM.
8 GB ekran kartı.
RX560X ve Vega8.
Intel Core i5.
AMD Ryzen 5 2500u.

Driverleri yükledin mi?

Windows güncelleştirmelerini yapın. Daha sonra üreticinizin kendi sitesinden sürücüleri kurun. Eğer kuramıyorsanız buraya donanım kimliğini atın yardımcı oluruz.

Nedenini bilmiyorum ama bende de böyle olmuştu, tekrar format attığımda düzelmişti. Önce ayarları vs. biraz kurcalamaya çalışın, en son yapamadıysanız basın formatı. İyice çakma bilgisayarcılara döndük ha. :D

Sabit 60 FPS mi alıyorsunuz? FPS sabitleyici açık kalmış olabilir.

Ve bu kısmı anlayamadım.

FPS sabitleyici kapalı.
Sürücüleri güncellediniz mi?

Evet güncelledim.
Windows güncelleştirmelerini yapın. Daha sonra üreticinizin kendi sitesinden sürücüleri kurun. Eğer kuramıyorsanız buraya donanım kimliğini atın yardımcı oluruz.

Dediklerini yaptım ama düzelmedi sorun.
Sürücüleri güncellediniz mi?

Sürücüleri aygıt yöneticisinden güncelledim doğru mu bilmiyorum.
Nedenini bilmiyorum ama bende de böyle olmuştu, tekrar format attığımda düzelmişti. Önce ayarları vs. biraz kurcalamaya çalışın, en son yapamadıysanız basın formatı. İyice çakma bilgisayarcılara döndük ha. :D

Dediğini denerim.

Donanım kimliğim
PCI\VEN_1002&DEV_67EF&SUBSYS_125D1025&REV_C0

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı