Format esnasındaki disk bölme işlemi

Fregat.

Hectopat
Yer
Yerel Disk (C:)
Daha fazla  
Evimde 2 adet Windows 10 bilgisayarım bulunmakta yarın format atacağım. Format atarken 500 GB (Windows kurulu)+500 GB boş toplamda 2 adet harddisk var. YouTube'da bulduğum resimdeki aşamayı bu sisteme göre nasıl yapmalıyım? Windows'u birinci hardddiske kuracağım ikinci harddiskede boş bırakacağım ona göre detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz? Ayrıca ben temiz bir kurulum istiyorum yani hardisk falan umrumda değil sadece bilgisayarı açtığımda karşımda 1 tane Windows kurulu yer birtanede fazladan harddisk istiyorum ona göre anlatırsanız çok sevinirim.

Screenshot_20200530-000800.png

Son düzenleme:
Evimde 2 adet Windows 10 bilgisayarım bulunmakta yarın format atacağım. Format atarken 500 GB (Windows kurulu)+500 GB boş toplamda 2 adet harddisk var. YouTube'da bulduğum resimdeki aşamayı bu sisteme göre nasıl yapmalıyım? Windows'u birinci hardddiske kuracağım ikinci harddiskede boş bırakacağım ona göre detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?
Eki Görüntüle 577173

Yanlış bilgi vermek istemem ama belki "Technopat'ın UEFI kurulum rehberinde vardır"

Hocam anladığım kadarıyla elinizde 2 adet HDD bulunuyor ve bunların her biri 500 GB, Windows kurulu olduğu HDD'de kadar yeri kalmış onu öğrenin mesela "Windows sistemimin kurulu olduğu HDD'de 250 GB yer kalmış" bunu öğrendikten sonra format yolunda bu diski belirleyin ve o diski silin her biri birbirinden bağımsız diskler olduğu için diğer diski biçimlendirip bir disk atamayacaksınız sıfırlanmış halde boş diskiniz gözükeceksiniz. Windows'un kendine ayırmış olduğu 200 MB sürücüleri de silin ve ileri deyin sildiğiniz 200 MB sürücüleri yeniden oluşturarak ve temiz bir kurulum yapmış olacaksınız. Sildiğimiz ve yeniden oluşturulacak 200 MB sürücüler Windows tarafından yapılır yani sizin yapmanız gerek sadece eski olanı silip ileri demek. Bu dediklerimi yarın hemen yapmaya koyulma ben eksik veya yanlış anlatmış olabilirim. Diğer kullanıcıların yorumlarını beklemelisin.

Hocam anladığım kadarıyla elinizde 2 adet HDD bulunuyor ve bunların her biri 500 GB, Windows kurulu olduğu HDD'de kadar yeri kalmış onu öğrenin mesela "Windows sistemimin kurulu olduğu HDD'de 250 GB yer kalmış" bunu öğrendikten sonra format yolunda bu diski belirleyin ve o diski silin her biri birbirinden bağımsız diskler olduğu için diğer diski biçimlendirip bir disk atamayacaksınız sıfırlanmış halde boş diskiniz gözükeceksiniz. Windows'un kendine ayırmış olduğu 200 MB sürücüleri de silin ve ileri deyin sildiğiniz 200 MB sürücüleri yeniden oluşturarak ve temiz bir kurulum yapmış olacaksınız. Sildiğimiz ve yeniden oluşturulacak 200 MB sürücüler Windows tarafından yapılır yani sizin yapmanız gerek sadece eski olanı silip ileri demek. Bu dediklerimi yarın hemen yapmaya koyulma ben eksik veya yanlış anlatmış olabilirim. Diğer kullanıcıların yorumlarını beklemelisin.
Anlatımın Ve yorumun için Teşekkürler bekleyeceğim <3
Ayrıca ben temiz bir kurulum istiyorum yani hardisk filan umrumda değil sadece bilgisayarı açtığımda karşımda 1 tane windows kurulu yer birtanede fazladan harddisk istiyorum ona göre anlatırsanız çok sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı