Format İptal Edilir mi?

Nameless23

Centipat
Arkadaşlar öncelikle iyi günler.
Ben geçenlerde bir PC toplattırdım. Toplayan kişi Windows 10 kurmuş fakat, bilgisayar açıldıktan 15 20 dk sonra aniden klavye ve fare kilitleniyordu ve CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası verip yeniden başlatıyordu. 2 kere bilgisayarcıya götürdüğüm halde çözülmedi. Ben de internet'ten araştırdım ve işletim sisteminden de kaynaklandığını duydum ben de Win 8 sevmediğim için Windows 7 yapmak için format atacaktım fakat format atarken dil ve klavye dili seçme yerinde klavye ve fareyi kilitliyordu. Ben de yeniden başlattım fakat, yeniden aynı yer gelip kilitleniyordu, USB'yi çıkardığım halde yine aynısı oluyordu. Şu an masaüstüne hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Format'ı iptal edebilme şansım var mı veya format atabilme şansım var mı? Yardım ederseniz sevinirim.

O aşamaya geldiğinizde zaten diskteki herşeyi silmiş ve yenisini kurmak üzere yazdırmışsınızdır. Süreçte sadece kurulum (ayarlar diyelim) kalmış. Geri dönüş maalesef yok. Öncekileri sildiğiniz için önceki sürümede dönemezsiniz. Tek çare formatı baştan atmak olacak.

Win 8.1 kurun ve mavi ekran için yeni konu açıp dosyaları gönderin.

Güncel donanımlar Win7 alerjisine sahip ve kurulması donanımsal ve yazılımsal olarak engellenmiş gibi. Microsoft'un ayıbı bence. Ya da donanım üreticilerin üç kağıtçı yaklaşımı. Ben de yeni sistem toplamıştım ve dediğin gibi format esnasında klavye ve mause ''biz burda yokuz'' anlamında bir sessizliğe bürünüyor. :)

Arkadaşlar format atamadım bir türlü. Ben de bilgisayarcıya götürdüm. Sorunu hallettik, sorun Windows'un güncel olmamasından kaynaklanıyormuş yani, sürüm ile alakalı değilmiş. Sorun çözüldü konu kilitlenebilir. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı