Format nasıl atılır?

Mert1337

Hectopat
Merhaba bilgisayarım güncel parça geliştirme gibi anlamayın, bilgisayarı üzerinde hiçbir şey yapılmamış gibi ilk günkü haline nasıl çevirebilirim? Örneğin sıfırlamadan önce / sonra BIOS'u resetle, diskleri tam biçimlendirme yap gibi gibi...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
USB DVD varsa bunla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DVD USB yoksa bunla.

Merhaba bilgisayarım güncel parça geliştirme gibi anlamayın, bilgisayarı üzerinde hiçbir şey yapılmamış gibi ilk günkü haline nasıl çevirebilirim? Örneğin sıfırlamadan önce / sonra BIOS'u resetle, diskleri tam biçimlendirme yap gibi gibi...

Windows'tan bu bilgisayarı resetle yapıp Windows'u yeniden kurun en sağlıklı yöntem bu.

(Windows 11 için neredeyse aynı şeyleri yapıyorsun)

Windows'tan bu bilgisayarı resetle yapıp Windows'u yeniden kurun en sağlıklı yöntem bu.
Onu yaptım da onda da PC daha yavaş açılıyor ben USB'den sağlıklı bir şekilde Windows'u kurmayı öğrenmek istiyorum fakat bunların dışında ilk günkü hali gibi olması için yapmam gereken bir şey var mı yani sıfırlamadan önce BIOS resetle gibi. Bir de USB'den sıfırlayınca Windows diske hızlı biçimlendirme yapıyor tam biçimlendirme nasıl yapacağım?

Dediğin sıfırlama adamın istediği format.
Hocam başlık yanlış yazılmış ama sorum bir takım da sağlıklı format atmak evet.

En sağlıklı yöntem o değil. USB ile boot menüden direkt diski sıfırlayarak atılan en sağlıdır. Format dediğimiz bu. Senin dediğin şey sadece dosyaları siliyor. Diski sıfırlamadığından sağlıklı değil.

Geri
Yukarı