Format sırasında D'yi silmek

elessar95

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım bir virüs kaptı ve bu virüs güncelleme yapıyormuş gibi kendini göstererek bilgisayarımın yarısını etkiledi. %50 civarına gelince durumu fark ettim ve bilgisayarı hemen kapattım. Dosyaların uzantısı değiştirilerek bir fidye istendi. Nols formatıyla dosyalarım şifrelendi. Virüsün daha fazla yayılmasını engelledim fakat dosyaları eski haline getiremedim. Pes edip en azından c sürücüne format atacaktım. Maalesef başlangıçta D'yi sildim. Bu işlem 1 saniye kadar sürdüğü için sadece fiziksel adresinin değiştiğini düşünüyorum ve dosyaların kurtarılabileceğine dair umudum var. Bilgisayar D'yi görmüyor şu anda. 1 TB ayrılmamış alan olarak görüyor ben de biçimlendirmeden buraya sormak istedim acaba dosyaları kurtarmanın bir yolu var mı? Bitirme ödevim ve yılların fotoğrafları vs gitti. D'yi yedek olarak kullanıyordum. Yine de bu yedeği yedeğini almış olsam da eksik bir çok dosya var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• ddsadsa.jpg
    ddsadsa.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kurulum ekranında sildiyseniz dosyalarınızı sıkıntısız geri getirebilmeniz gerek zira -yanlış hatırlamıyorsam Windows XP'den sonra- yavaş format kalktı.

Bu rehberlerle kurtarabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Veri kurtarma merkezlerine götürecek kadar da elzem şeyler yok.Çünkü zaten bir kısmı yedekliydi.Ama yine de kurtarabildiğimi kurtarmak istiyorum. Bu arada sabit disk d biçimlendirilmemiş durumda bu diski biçimlendirip mi bu programı kullanmalıyım? Çünkü bilgisayarımda yerel disk d gözükmüyor şuan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı