Format Sırasında SSD'yi Biçimlendirme Yapılırken "Bu Disk Korumalıdır" Hatası

FighterPilot

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biraz uzun olabilir ama anlatacaklarım çok önemli. Eğer cidden yardım etmek istiyorsanız okumanız gerekli ve çok ama çok yardıma ihtiyacım var.

Cihazım 2 gün önce film izlerken mavi ekran hatasından dolayı kapandı. Ardından cihazı açtığımda sanki oyun dosyaları eksik olur ya böyle hani harita, silahlar, skinler doğru dürüst gözükmez hep işte aynısı oldu. Başlat menüsünün rengi gitti arka planı görüyordum falan. Sonra öylece bıraktım cihazı açık bir şekilde. Sabah kalktığımda cihaz kapanmış vaziyetteydi. Açtığımda ise 3 saniye sonra mavi ekran verip beni BIOS'a atıyordu.

Cihazı hiç bir şekilde açamadım. Format atayım dedim temiz kurulum yaparım geçer diye düşündüm. Sonra format atarken önce hard diskimi sildim ardından Windows'un kurulu olduğu SSD'yi de silmek için tıkladığımda "bu disk silinemiyor 0x800..." hatası aldım. Sonra aklıma Windows'u HDD'den kurup Windows üzerinden SSD'yi biçimlendiririm olur biter diye düşündüm. Ama şu an da SSD'yi biçimlendiremiyorum. "Bu disk yazma korumalı" hatasını alıyorum.

Cihazım daha 3-4 aylık modeli ise Monster ABRA A5 V9.2.3. Aldığım Mavi ekran hatasının sebebi de "REGİSTRY ERROR"
Cihazım da kesinlikle korsan oyun, yazılım bulundurmuyorum. Ayrı bir şekilde belirtmeliyim cihazı aldığım ilk günden beri Windows arayüzünde takılmalar yaşıyorum. Şu video da olduğu gibi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Videoyu çeken ben değilim). Gerçekten yardıma ihtiyacım var cihazı değiştirme durumu olursa direk değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
diskpart
lis dis
sel dis # (# yerine SSD' nizin sıra numarasını giriniz)
cle
cre par pri
ass
exi
exit

Bunları denediniz mi?
Evet denedim hocam.
Az önce monster yetkili servis ile görüştüm. Onlarda senin dediğin yöntemi kullandılar ama sorun çözülmedi. Bize gönderin biz bakalım dediler şimdi kargoya veriyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı