Format sonra FPS düşüşü

Daha fazla  
Bilgisayarımın hafızası çok dokduğu için ayarlardan kurtarma kısmındaki sıfırladan PC mi sıfırladım fakat geri kurup açınca 80 FPS oynadığım oyunu 10-15 FPS oynamaya başladım. (bütün driverları güncelledim) Bir çözümü varsa yardımcı olur musunuz?

Eğer sisteminiz laptop ise oyunlar işlemcinin dahili grafik birimini kullanıyor olabilir.

Cezanız bittiğinde sistem bilgilerinizi paylaşırsanız daha detaylı yardım edebiliriz hocam. Söylediğiniz bilgiler ile doğru dürüst bir şey söylemek pek mantıklı değil.

Büyük ihtimalle ekran kartı sürücünüzde sorun var dahili görüntü işlemcisi ile oynamaya çalışıyorsunuz. Bu kadar net FPS düşüşü normal değil. Sistem bilgilerinizi detaylı yazın ve format sonrası hangi sürücüleri kurduğunuzu da ekleyin.

Başlat menüsüne grafik ayarları yazın. Tıklayın ve ayarlara gidin. Önünüze çıkan ekranda gözat'ı seçip oynadığınız oyunun .exe dosyasını bulup ekleyin. Sonrasında oyun aşağıya eklenecek. Seçeneklere tıklayıp yüksek performansı seçin. Laptop kullanıyorsanız ve oyun ekran kartını kullanmıyor ise sorun büyük ihtimal çözülecek.

Geri
Yukarı