Format sonrası çeşitli mavi ekran hataları

cany98

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, SSD parçam bozulduğu için elimde hiç kullanılmamış olan Adata marka SSD'yi bilgisayarıma takıp sıfırdan Windows 10 kurulumu gerçekleştirdim. Gün içerisinde çok fazla mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere.

1657216673177.png

Minidump dosya linkini aşağıya bırakıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Minidump: minidump 07.07.2022.rar

Hatalar disk kaynaklı gibi görünüyor. HD Tune ile sector taraması yapıp, SSD hızınızı biliyorsanız CrystalDiskMark ile SSD'nin güncel hızını test edin ve olması gereken hız ile karşılaştırın. CMD üzerinden sfc/scannow komutu ile tarama yapıp chkdsk C: /r komutu ile tekrar sector taraması yapın. Sanıyorum ki SSD arızalı ama emin olmakta fayda var.

Hatalar disk kaynaklı gibi görünüyor. HD Tune ile sector taraması yapıp, SSD hızınızı biliyorsanız CrystalDiskMark ile SSD'nin güncel hızını test edin ve olması gereken hız ile karşılaştırın. CMD üzerinden sfc/scannow komutu ile tarama yapıp chkdsk C: /r komutu ile tekrar sector taraması yapın. Sanıyorum ki SSD arızalı ama emin olmakta fayda var.
Merhaba, HD Tune ile tarama yaptım, Crystaldiskmark ile hız taraması yaptım. Ayrıca SSD programından disk sağlığının ekran görüntüsünü, SMART kısmının ekran görüntüsünü ve Memtest86 sonuçlarını aşağıya ekliyorum.

Memtest86 sonuçları: MemTest86-Report-20220709-023347.html

Crystaldiskmark sonuçları:
crystaldiskmark test.JPG

HD Tune testi:
hdtune test.JPG

SSD sağlık kısmı:
3.JPG

SSD SMART kısmı (Sanırım burada diskin verdiği hatalar yer alıyor.):
1.JPG

2.JPG

Geri
Yukarı