Format sonrası düşük FPS

ErdemKUS

Hectopat
Merhaba, ben bilgisayarımı 9-10 ay önce aldım. İlk aldığımda performansı gayet iyiydi. Bir süredir bilgisayarımda ciddi bir performans sıkıntısı var. 1 hafta önce bilgisayarıma format attım. MSI Afterburner programını indirdim CS oynarken gözlem yaptım. CPU kullanımım %55-%80 arasında geziniyordu fakat ekran kartı kullanımım %5 - %95 arasındaydı. Bir anda %90'dan %5-10'a düşüyordu. CS oynarken bir video çektim alttaki videodan bakabilirsiniz.

Bilgisayarı ilk aldığımda;
CS:GO:+200 (yüksek ayarlarda)
GTA 5:+60 FPS (yüksek ayarlarda)
PUBG:+60 FPS (ayarları pek hatırlamıyorum)

Formattan önce FPS değerleri;
CS:GO: 130-300.
GTA 5 Online: 40-80 (düşük ayarlarda)
PUBG: 45-70 (yaklaşık 4 ay önce düşük ayarlarda test ettim)

Formattan sonra FPS değerleri;
CS:GO: 80-240.
GTA 5 story mod: 60 civarı (yüksek ayarlarda oyundan çıkmaya yakın hafiften kasmalar oldu.)

AMD Ryzen ™ 3 2200G 3.5GHz (Turbo 3.7GHz) vega⁸ Graphics AM4 işlemci.
Sapphire RX570 4 GB 256Bit GDDR5 ekran kartı.
ASRock A320M anakart.
Adata XPG DDR4 8 GB RAM (2333 ya da 2933 MHz olması lazım)
Adata SU630 240GB 520-450MB/s SSD.
Western digital 500 GB 7200 RPM 32MB HDD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayarımı 9-10 ay önce aldım. İlk aldığımda performansı gayet iyiydi. Bir süredir bilgisayarımda ciddi bir performans sıkıntısı var. 1 hafta önce bilgisayarıma format attım. MSI Afterburner programını indirdim CS oynarken gözlem yaptım. CPU kullanımım %55-%80 arasında geziniyordu fakat ekran kartı kullanımım %5 - %95 arasındaydı. Bir anda %90'dan %5-10'a düşüyordu. CS oynarken bir video çektim alttaki videodan bakabilirsiniz.

Bilgisayarı ilk aldığımda;
CS:GO:+200 (yüksek ayarlarda)
GTA 5:+60 FPS (yüksek ayarlarda)
PUBG:+60 FPS (ayarları pek hatırlamıyorum)

Formattan önce FPS değerleri;
CS:GO: 130-300.
GTA 5 Online: 40-80 (düşük ayarlarda)
PUBG: 45-70 (yaklaşık 4 ay önce düşük ayarlarda test ettim)

Formattan sonra FPS değerleri;
CS:GO: 80-240.
GTA 5 story mod: 60 civarı (yüksek ayarlarda oyundan çıkmaya yakın hafiften kasmalar oldu.)

AMD Ryzen ™ 3 2200G 3.5GHz (Turbo 3.7GHz) vega⁸ Graphics AM4 işlemci.
Sapphire RX570 4 GB 256Bit GDDR5 ekran kartı.
ASRock A320M anakart.
Adata XPG DDR4 8 GB RAM (2333 ya da 2933 MHz olması lazım)
Adata SU630 240GB 520-450MB/s SSD.
Western digital 500 GB 7200 RPM 32MB HDD.

Hocam herkes bir şeyler yazmış açıkcası pek bakamadım ama BIOS ayarlarından RAM'in MHz hızına bakabilirsiniz. Genelde performans ayarları kullanılır Windows'tan onları etkinleştirin animasyonları kapatın ve arka plana çok detaylı olmayan bir duvar kağıdı koymayı deneyin. Tabii bunların hepsi donanımsal bir sıkıntı yoksa ve sürücüler tam virüssüz bir bilgisayar kullanıyorsanız. Gelen güncellemelerin çoğunda FPS giderek düşmeye başlaması normal aynı sıkıntıdan muzdaribim oyun ayarlarında ayarlamayı unuttuğunuz şeyler olabilir örneğin PUBG için çoğu ayar zevk olarak yükseltiliyor bunlara göz atabilirsiniz.

Hocam herkes bir şeyler yazmış açıkcası pek bakamadım ama BIOS ayarlarından RAM'in MHz hızına bakabilirsiniz. Genelde performans ayarları kullanılır Windows'tan onları etkinleştirin animasyonları kapatın ve arka plana çok detaylı olmayan bir duvar kağıdı koymayı deneyin. Tabii bunların hepsi donanımsal bir sıkıntı yoksa ve sürücüler tam virüssüz bir bilgisayar kullanıyorsanız. Gelen güncellemelerin çoğunda FPS giderek düşmeye başlaması normal aynı sıkıntıdan muzdaribim oyun ayarlarında ayarlamayı unuttuğunuz şeyler olabilir örneğin PUBG için çoğu ayar zevk olarak yükseltiliyor bunlara göz atabilirsiniz.
ramın hızı en yüksek seviyede 2666mhz de
performansta herşey arkaplanım tek renge yakın detaysız birşey
bilgisayarım virüssüz evet yaklaşık 1 hafta oldu format atalı
oyun ayarları düşükte
csde bu kadar fps düşüşü olması çok sıkıntı bilgisayarım csyi zor kaldırıyor kasmalar oluyor oyunda sizce bu bilgisayarın csyi kaldıramaması normal mi ? başka bir sorunu olduğunu düşünüyorum.

Ekran kartını güncellerken zaten soruyor önceki sürümleri silelim mi diye. Yani oradan önceki sürümleri kaldırdım.

Bütün donanımları teste sokar mısın? Technopat'ın kendi konuları olması lazım GPU CPU testleri vs onun sonuçları nasıl olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı