Format sonrası DVD-ROM'dan ses geliyor

EBD

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara yakın zamanda temiz kurulum yaptım fakat yeni bir sorun ortaya çıktı. USB takıp çıkardığımda, bir oyuna girip çıktığımda DVD-ROM'dan ses geliyor. Sanki içine disk takmışım gibi okumayı deniyor. Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım hatta sildim yinede çözüm olmadı, otomatik tekrar kuruyor kendini. Bu durumu nasıl çözebilirim?
Not: Windows 10 son sürüm kullanmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara yakın zamanda temiz kurulum yaptım fakat yeni bir sorun ortaya çıktı. USB takıp çıkardığımda, bir oyuna girip çıktığımda DVD-ROM'dan ses geliyor. Sanki içine disk takmışım gibi okumayı deniyor. Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım hatta sildim yinede çözüm olmadı, otomatik tekrar kuruyor kendini. Bu durumu nasıl çözebilirim?
Not: Windows 10 son sürüm kullanmaktayım.
Öncelikle nasıl bir ses onu öğrenmek lazım, tekrar temiz bir format at yine sorun devam ederse elinle çek yerinden kolay çıkıyor zaten. Bu arada otomatik yeniden kurma diye bir şey yok sen farklı bir şey yapıyorsun ve bunun farkında değilsin galiba. 10-15 liraya 8 GB USB bellek al onunla format, DVD ile boşuna uğraşma.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, ancak sorunu tam olarak anlatamamışım. Sorun şöyle dvd romdan olması gerekenin dışında bir ses gelmiyor, kapağını açıp içine disk takmışım gibi okuma sesi geliyor (içinde disk olup olmadığını tarıyor) Laptop kullandığım için kablosunu çıkaramıyorum. Otomatik yeniden kurma meselesi şu, ben DVD romu kullanmıyorum ve aygıt yöneticisinden devre dışı bıraksamda arada bir taramaya devam ediyor. Aygıt yöneticisinden dvd rom sürücüsünü sildiğimde ise bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar kuruyor kendini ve ses yine devam ediyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, ancak sorunu tam olarak anlatamamışım. Sorun şöyle dvd romdan olması gerekenin dışında bir ses gelmiyor, kapağını açıp içine disk takmışım gibi okuma sesi geliyor (içinde disk olup olmadığını tarıyor) Laptop kullandığım için kablosunu çıkaramıyorum. Otomatik yeniden kurma meselesi şu, ben DVD romu kullanmıyorum ve aygıt yöneticisinden devre dışı bıraksamda arada bir taramaya devam ediyor. Aygıt yöneticisinden dvd rom sürücüsünü sildiğimde ise bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar kuruyor kendini ve ses yine devam ediyor.
Ses için bir şey diyemem bana normal gibi geldi. Ama Win10 otomatik olarak algılıyorsa yükler sürücüyü. Onun için farklı bir işlem daha gerekiyor sanırım. Detaylı bilen varsa yazar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı