Format sonrası ekran gelmiyor

vent23487

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara format attım ekran gelmedi kabloyu anakart kismina taktim ekran geldi ekran kartı kısmına takınca ekran yine gelmiyor şu anda anakarttan görüntü alıyorum ne yapmam lazım?

Not: Bu rehbere başlamadan önce bilgisayarının UEFI desteği yoksa bunu bize bildir. UEFI desteğinin olup olmadığını öğrenmek için buraya tıklayarak konumuza göz at.
Kasayi hiç yerinden oynatmadım ama.
Bilgisayarın içini hiç açmadım diyorsun ama Ekran Kartı'nın güç bağlantılarını sökmeden Onboard'dan görüntü almayı başarıyorsun.

Aklıma iki ihtimal geliyor. İkincisini daha sonra söyleriz. Şimdi birinci ihtimal ile devam edelim.
  • Ekran kartını komple çıkart ve her tarafını kuru bir bez yardımı ile dikkatlice ve iyice temizle. Daha sonra ekran kartını bir kenara koy ve onboard yardımı ile görüntü al.
Onboard'dan görüntü almaya devam et ve eline kullanmadığın bir Flaş bellek al. Daha sonra aşağıdaki rehberimizdekileri adım adım yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • Bu rehberdekileri aynen yaptıktan sonra BIOS'dan boot ederek temiz bir format at. Temiz bir formatın nasıl atıldığını bilmiyorsan rehberlerimizden birinden faydalanabilirsin.
Başarılı bir temiz format atıldıktan sonra ve masaüstü geldikten sonra bilgisayarı kapat ve;
  • Anakartında başka ekran kartı slotu varsa ekran kartını oraya tak.
  • Güç kaynağında farkı bir ekran kartı güç kablosu varsa, o kabloyu tak.
Bu şekilde yaptıktan sonra ekran kartından görüntü almak için monitör kablosunu ekran kartına tak ve bilgisayarı aç. Sorun devam ediyorsa, bu konuya bir cevap gönder.

Son düzenleme:
not: Bu rehbere başlamadan önce bilgisayarının UEFI desteği yoksa bunu bize bildir. UEFI desteğinin olup olmadığını öğrenmek için buraya tıklayarak konumuza göz at.

Bilgisayarın içini hiç açmadım diyorsun ama ekran kartı'nın güç bağlantılarını sökmeden Onboard'dan görüntü almayı başarıyorsun.

Aklıma iki ihtimal geliyor. İkincisini daha sonra söyleriz. Şimdi birinci ihtimal ile devam edelim.
  • ekran kartını komple çıkart ve her tarafını kuru bir bez yardımı ile dikkatlice ve iyice temizle. Daha sonra ekran kartını bir kenara koy ve onboard yardımı ile görüntü al.
onboard'dan görüntü almaya devam et ve eline kullanmadığın bir flash bellek al. Daha sonra aşağıdaki rehberimizdekileri adım adım yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • bu rehberdekileri aynen yaptıktan sonra BIOS'dan Boot ederek temiz bir format at. Temiz bir formatın nasıl atıldığını bilmiyorsan rehberlerimizden birinden faydalanabilirsin.
başarılı bir temiz format atıldıktan sonra ve masaüstü geldikten sonra bilgisayarı kapat ve;
  • anakartında başka ekran kartı slotu varsa ekran kartını oraya tak.
  • güç kaynağında farkı bir ekran kartı güç kablosu varsa, o kabloyu tak.
Bu şekilde yaptıktan sonra ekran kartından görüntü almak için monitör kablosunu ekran kartına tak ve bilgisayarı aç. Sorun devam ediyorsa, bu konuya bir cevap gönder.

BIOS'a baktim PEG/PCİ da ama PCİ/PEG diye de bir ayar var PCİ/PEG yapip deneyeyim mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20210513_233249.jpg
    IMG_20210513_233249.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı