Format sonrası Epic Games'i tekrar yüklemek gerekir mi?

Taşıma işlemi yapılacak ise bilmiyorum fakat format işe yaramaz.
Hocam format her ne kadar Windows'u bile silip baştan kursa da temelinde sıfırlama ve cihazı arındırmak için var. Formatla zaten ne taşıyabilir ne de silip başka diske kurabilir diye biliyorum ben. Ben PC'yi formatladığımda Win 11 silinip baştan kurulmuştu hatta dil ayarına kadar baştan yaptırdı fakat silip tekrar kurarken herhangi bir taşımaya falan izin vermedi. Her şeyi kendi halletti.

Formattan kastım şu 120GB tamamen boş ve Windows'u ona kuracağım kurduktan sonra 220GB de ki sadece Windows klasörünü silmek istiyorum.

Formattan kastım şu 120GB tamamen boş ve Windows'u ona kuracağım kurduktan sonra 220GB de ki sadece Windows klasörünü silmek istiyorum.
Hocam cümlenizden çıkarılacak şey şu. Siz aynı PC'ye 2 Windows kurup birini sileceksiniz diğeri kalacak.

Hocam belki 220GB içindeki Windows'u silip sonra 120GB diske USB yoluyla BIOS üzerinden Windows kurup sadece 120GB disk takılıyken düzgün çalışıyor mu bakıp tam anlamıyla kurulum yapıp sonra 220GB olan diskide takmayı deneyebilirsiniz. Fakat diğer yorumlardaki arkadaşın dediği gibi System32 ve DLL sorun çıkarabilir. Bu kadar zahmet yerine tekrar yüklemek istemediğiniz dosyaları Microsoft OneCloud vb. bulut sistemlerine yedekleyip Windows'u silip yükleme işlemini yaptıktan sonra yedekleri PC'ye aktarmayı deneyebilirsiniz.

Bu kadar zahmet yerine tekrar yüklemek istemediğiniz dosyaları Microsoft OneCloud vb. bulut sistemlerine yedekleyip Windows'u silip yükleme işlemini yaptıktan sonra yedekleri PC'ye aktarmayı deneyebilirsiniz.

dediğin mantıklı fakat tr şartlarında ki upload hızı düşük olunca daha zor geliyor.

dediğin mantıklı fakat tr şartlarında ki upload hızı düşük olunca daha zor geliyor.
Hocam maalesef istediğiniz şey çok zor. Siz dosyalara zarar vermeden işletim sistemini silip yeniden yüklemek istiyorsunuz fakat o silmek istemediğiniz dosyalar işletim sistemi olmadan bir hiç olduğu için işletim sistemini silmek demek o dosyalara elveda demek sayılabilir. Yine tek başına dosya halinde çalışan şeylerde sorun olmaz fakat bazı dosyalar %100 sorun çıkartır.
2 seçeneğiniz var ya Cloud ile yedeklemek ve geri yüklemek ya da o dosyaları tekrar indirmeye razı olup bilgisayarı tamamen temizlemek.

Hocam maalesef istediğiniz şey çok zor. Siz dosyalara zarar vermeden işletim sistemini silip yeniden yüklemek istiyorsunuz fakat o silmek istemediğiniz dosyalar işletim sistemi olmadan bir hiç olduğu için işletim sistemini silmek demek o dosyalara elveda demek sayılabilir. Yine tek başına dosya halinde çalışan şeylerde sorun olmaz fakat bazı dosyalar %100 sorun çıkartır.
2 seçeneğiniz var ya Cloud ile yedeklemek ve geri yüklemek ya da o dosyaları tekrar indirmeye razı olup bilgisayarı tamamen temizlemek.

Teşekkürler hocam en iyisi önemli mod dosyalarını Cloud'a yedekleyip modları tekar kurmak olacak.

Teşekkürler hocam en iyisi önemli mod dosyalarını Cloud'a yedekleyip modları tekar kurmak olacak.
Hocam mod dosyaları DLL ve System32 kullanmaz genellikle ve taşınabilir USB bellek ile bile yedeklenebilir. Yani önemli olan onlarsa Cloud bile gereksiz sayılır. Cloud 100GB çok yüklü dosyalar için lazım olur. Bu arada oyun dosyaları, uygulamalar falan yedeklemeniz zor onlar direkt işletim sistemine ve onun dosyalarına bağlı olur genellikle.

@akın_bey son bir ekleme yapayım. Yanlış hatırlamıyorsam GTA 5'de modlar Cleo gibi bir uygulama ile kuruluyordu. Yani modların oyun içine kurulmuş dosyaları değil kurulum için gerekli olan dosyalarını saklamanızı tavsiye ederim. Tabii modları "mods" dosyası oluşturup onun içine atarak kurduysanız o zaman bu dediğim geçersiz kalır.

GTA 5'te modlar Cleo gibi bir uygulama ile kuruluyordu.

GTA 4 ve 5 için Open IV uygulaması ile kuruluıyor 2 farklı yöntemi var ya oyunun ana dosyalarına ya da dediğiniz gibi mods klasörüne atarak.

GTA 4 ve 5 için Open IV uygulaması ile kuruluıyor 2 farklı yöntemi var ya oyunun ana dosyalarına ya da dediğiniz gibi mods klasörüne atarak.
Mods klasörüne atarken ekstra uygulama kullanmadığınız ya da herhangi bir setup ile kurmayıp sadece bir dosyadan diğer dosyaya aktardığınız için modun dosyasını direkt yedeklemek sorun yapmaz diye düşünüyorum fakat Open IV kullanan modlar için bir uygulama gerektiği için dosyayı olduğu gibi yenilemek sorun çıkartabilir. Yani Open IV kullananları baştan kurmanız gerekecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı