Çözüldü Format sonrası Ethernet kablosu gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JaCKHaLl

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarıma Windows 7'den Windows 10'a yükselttim fakatat akıcı olmadığı için geri Windows 7'ye düşürdüm ama Ethernet kablosunu okumuyor.
Işığı yanıyor BIOS'ta Ethernet lan enable her şeyi denedim sürücü kuramıyor kablo gözükmediği için kafayı yemek üzereyim.
Kabloda sıkıntı yok başka kablo ile denedim ISO dosyasında sıkıntı yok o da denendi BIOS'tan aktif edildi.

Sistem:
Anakart: Pegatron.
İşlemci: i5 2400.
RAM: 8
Ekran kartı: GT 710.

Çözüm
Diyor ki eğer derin uyku modundaysa uyandırın demeye çalışıyor orada.

Hocam olay basit gibi görünüyor biz çok fazla kafamızı karıştırmışız😄😄
Ethernet kontrolcüsü uyku modundaymış benim İngilizcemden o kadar çıktı ancak bu çözümü denekte fayda vardır…
Aygıt yöneticisine girin ve Ethernet kontrolcüye sağ tıklayın ardından özellikler kısmına tıklayın ve ardından güç yönetimindeki tiki kaldırın.

Sorun çözüldü hepinize teşekkür ederim :)
Net4.8 kurdum bir de anakarttan enableyi disable yaptım sonra yeniden enable yaptım. Artık hangisi sorunu çözmüşse, hepinize teşekkürler :)
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarıma Windows 7'den Windows 10'a yükselttim fakatat akıcı olmadığı için geri Windows 7'ye düşürdüm ama Ethernet kablosunu okumuyor.
Işığı yanıyor BIOS'ta Ethernet lan enable her şeyi denedim sürücü kuramıyor kablo gözükmediği için kafayı yemek üzereyim.
Kabloda sıkıntı yok başka kablo ile denedim ISO dosyasında sıkıntı yok o da denendi BIOS'tan aktif edildi.

Sistem:
Anakart: Pegatron.
İşlemci: i5 2400.
RAM: 8
Ekran kartı: GT 710.

Hocam format sonrası Windows bazı sürücüleri yükleyemeyebiliyor… Bu yüzden Ethernet olsun ekran kartı olsun bazen elle kurmamız gerekebilir. Bu türden durumların çözümü olarak, başka bir bilgisayara geçip anakart sürücüleri vs. gibi sürücüleri yükleyip bir USB belleğe atıp, format attığınız bilgisayara takıp sürücüleri elle yüklemektir…

Hocam ek olarak Windows'un sürücleri yüklemeyebilmesi net 4.8'e bağlı olabiliyor.
Eğer öncceki mesajda belirttiğimi yaptıktan sonra hala aynı sorun devam ederse:
Net 4.8'i çevrimdışı kurmayı deneyiniz.

buyurun

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    41 KB · Görüntüleme: 18
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    43 KB · Görüntüleme: 21
Hocam format sonrası Windows bazı sürücüleri yükleyemeyebiliyor… bu yüzden Ethernet olsun ekran kartı olsun bazen elle kurmamız gerekebilir. Bu türden durumların çözümü olarak, başka bir bilgisayara geçip anakart sürücüleri vs. gibi sürücüleri yükleyip bir USB belleğe atıp, format attığınız bilgisayara takıp sürücüleri elle yüklemektir…

Telefon sayesinde giriyorum intenete ama anakartımın modeli yok hiçbir yerde Ethernet driverini kuramıyorum çünkü PC Ethernet kablosunu görmediği için lütfen kablo takın uyarısı veriyor.

Driver yüklemeyi biliyorsan, Ethernet driverini manuel kendin yükle. Bilmiyorsan Driverpack ile otomatik yüklet(tavsiye etmesem de mecbur kalındıgında iş görür).

Hocam hiçbir türlü yüklemiyor Ethernet kablosunu görmediği için driverboostan denedim.

Geri
Yukarı