Format sonrasi gereken Driver'ler

Fd19039796

Centipat
Arkadaşlar format sonrası kesinlikle yüklemem gereken Driver'ler nelerdir?
Chipset mutlaka yüklenecek.

Ekran kartı güncellenecek.

BIOS güncellemesi kontrol edilecek. Benim bildiklerim bunlar.

Peki ethernet Driver vesaire kesinlikle güncelleme gerektiriyor mu veya başka bir sürücüye gerek var mı? İşletim sistemim Windows 10 olacak.

Arkadaşlar format sonrası kesinlikle yüklemem gereken Driver'ler nelerdir?
Chipset mutlaka yüklenecek.

Ekran kartı güncellenecek.

BIOS güncellemesi kontrol edilecek. Benim bildiklerim bunlar.

Peki ethernet Driver vesaire kesinlikle güncelleme gerektiriyor mu veya başka bir sürücüye gerek var mı? İşletim sistemim Windows 10 olacak.
dostum driver booster kullanarak gerekli güncellemeleri yapmanı öneririm. Uygulama otomatik olarak tüm ihtiyacın olan güncellemeleri yapacaktır. Yalnız grafik kartı güncellemesini oradan yapmamanı önerebilirim. Bunu da grafik sürücüsünü güncelleştir tikini kaldırarak rahatlıkla yapabilirsin.

Driver booster falan kullanma sakın. Yanlış sürücüleri yükleyip sistemin stabiletisini bozabiliyor veya bir aygıtın çalışmasına engel olabiliyor. Windows Update gerekli sürücüleri yüklüyor zaten. Saydığınız şeyleri de yüklüyor. BIOS'u güncellersin ek olarak elle. Güncellemeler için de donanım kimliğini kullanmanız faydalı olacaktır.

Driver booster falan kullanma sakın. Yanlış sürücüleri yükleyip sistemin stabiletisini bozabiliyor veya bir aygıtın çalışmasına engel olabiliyor. Windows Update gerekli sürücüleri yüklüyor zaten. Saydığınız şeyleri de yüklüyor. BIOS'u güncellersin ek olarak elle. Güncellemeler için de donanım kimliğini kullanmanız faydalı olacaktır.
Bu da farklı bir bakış açısı tabii :)

Ethernet, Sata,USB, GPU driveri, chipset driveri, Wireless driveri.... bunlarin hepsi anakartinizin destek sitesinde bulunur. Birde utilities driverlari var onlar sizin isteginize bagli ama indirseniz iyi olur.ornek olarak anakartin tum sensorlerinin degerlerini goruntuleme, cpu yu overclocklama felan gibi seyleri o programdan yapabilirsiniz. Yanlis bilmiyorsam windows bu USB, Sata, ethernet gibi driverleri bilgisayariniza format attiktan sonra windows update araciligiyla otomatik olarak indiriyor. Birde yazarken aklima geldi ses driverlarini indir. Realtek, Sonic studio gibi.Onlarda anakartinin sitesinde bulunur.Gpu degerlerini gormek ya da overclock islemi yapacaksan Msi AfterBurner, Asus Tweak yazilimlari var. Bluetooth u da windows otomatik indiriyor olmasi lazim ama sen onada bak.
Aklima gelenler bunlar.
Çok eskiden ben de güncellemiştim onunla, yukarıda saydığım sorunlarla karşılaşmıştım :) Ondan dolayı önermiyorum. Zaten buradaki birçok kişi önermez.
Kesinlikle dogru soyluyorsun ben sadece bunun yuzunden bilgisayara mavi ekran verdirip kurtarma modundan format atmak zorunda kalmistim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı