Format sonrası hangi programlar kurulmalı?

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarıma temiz bir Windows 10 kurulumu yapacağım. Kurulumdan sonra hangi programları indirip kurmam gerek? En gerekli olan programlar mesela? Sürücüleri hallettim zaten bana programlar lazım.
Not: Sistemim 32 bittir.

Bunu biz nereden bilebiliriz? Sana ne gerekiyorsa onu kurman gerekiyor. Belli bir amaca yönelik program istediğini belirtirsen öneriler verilebilir.

iyi bir anti-virüs programı, İDM, adobe reader, ms office ve cihazı nasıl ve ne için kullanacaksan geriye kalan diğer programlar.

Kendi kurduğum programları söyleyim;

Temel;
  • 7-Zip, Winrar
  • CCleaner
  • K-Lite Codec Pack
  • Opera, Mozilla, Brave
  • Kaspersky

İlk kurulması gereken kullandığınız tarayıcı mesela Chrome gibi.

Winrar, Chrome ve MSİ Afterburner bana fazlasıyla yetiyor. Tabii senin PC'yi ne olarak kullanacağına da bağlı.

Kendi adıma konuşayım, ilk önce Opera iniyor, Opera ile İDM indiriliyor, İDM ile driver iniyor ve kuruluyor, en son olarak MSI Afterburner. Bu sıralamayı hiç bozmuyorum yıllardır. Tavsiyem Winrar ve 7-ZİP unutma sonra virüs indi sanıyorsun.

Ben ilk winrar ile başlarım sonra web tarayıcısı, office programları, AP tuner, Steam vs diye devam eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…