Format sonrası HDD gözükmeme sorunu

sayminyorki

Kilopat
Daha fazla  
Asus Fx553VD-DM160 modelli dizüstü bilgisayar Freedos olarak geldi. Technopat'taki gibi Windows 10 kurulumunu yaptım gerçekleştirdim. Ancak 128 GB SSD gözüküyor.

Image1505208850.333466.jpg

Aygıt Yöneticisin'de de şu şekilde gözüküyor;

Image1505208908.258768.jpg

Ancak BIOS'a girdiğimde HDD'yi görebiliyorum;

Image1505208976.851760.jpg

Image1505208993.699676.jpg

Bir türlü çözemedim.Ufak bir ayarla etkinleştirebilir miyim yoksa yeniden format mı gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal. Başlat logosuna sağ tıklayıp Disk Yöneticisi'ne girin. HDD'ye sağ tıklayıp "Yeni Basit Birim" seçeneğini seçin ve talimatlara göre ilerleyin.
Disk oluşacaktır.

Gayet normal. Başlat logosuna sağ tıklayıp Disk Yöneticisi'ne girin. HDD'ye sağ tıklayıp "Yeni Basit Birim" seçeneğini seçin ve talimatlara göre ilerleyin.
Disk oluşacaktır.
İşte cevabı tak diye almak böyle bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk oluşacaktır.

Disk yönetiminde de gözükmüyordu Asım Bey [emoji1] Dün engellendiği için cevap hakkım, cevap verememiştim. Sonradan kendim bir şekilde kurcalayarak buldum. Şu an sorun çözüldü teşekkür ederim.

Disk yönetiminde de gözükmüyordu Asım Bey [emoji1] Dün engellendiği için cevap hakkım, cevap verememiştim. Sonradan kendim bir şekilde kurcalayarak buldum. Şu an sorun çözüldü teşekkür ederim.
Sorunun çözümünü paylaşabilirseniz sevinirim.
Paylaştıktan sonra konuyu çözüldü olarak işaretleyeceğim.

Disk yönetimine girdim
Image1505304196.622673.jpg
disk 1 yazan kısım ayrılmamış alan olarak gözüküyordu. Ve üst tarafta sadece disk 0 bölüm 2 bölüm 3 ve bölüm 4 yer alıyordu. Önceki attığım görsellerde var.

Bu ayrılmamış alanın üstüne gelip, sağ tıkladım yeni dağıtılmış birim,yeni şeritli birim, yeni yansıtılmış birim ve yeni RAID-5 birimi çıktı. Bunlardan hangisini seçersem seçeyim HDD'yi kuramadım.Çünkü ileri seçeneğini seçemiyordum.Sonra C diskinin üstüne gelip,sağ tık yapıp birimi küçülte bastım. Ardından bu işlemi iptal ettim. Tekrar disk 1'in-ayrılmamış alan olarak görünen kısım- üstüne gelip sağ tıkladığımda, yukarıdaki saydığım seçeneklere ek bir seçenek daha gelmişti. Yeni Sabit Birim. Bu seçeneği seçtim ve ileri diyerek sabit diskin kurulumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdim.

Anlatması biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı