Format sonrası internet ağında yavaşlama oldu

NecroBit

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Eski bir masaüstü bilgisayarı bakım için bana verildi. Linkteki ürün ile internet bağlantısı gerçekleştirilebiliyordu. Ben bizzat görmedim fakat format ve bakım sonrası teslim ettiğimde internetin çok yavaşladığı söylendi. Evlerindeki internet 35Mbps hızında standart. Bilgisayar da bir alt kattaki garajda. Bu ürün de oldukça eski bir ürün. Dışı sararmış artık. Windows 10 son sürüme güncellediğimden sanıyorum ürünün kendi sürücüsü ile Windows 10 sürümü bir tür uyuşmazlık yaşıyor. Arka planda interneti kullanan uygulamalar da yoktu. Buna rağmen 1 Mbps hızı zor görüyordu.

Kendi evimdeki internet fiber. Burada da alabildiği maksimum hız 1 Mbps. Sorun alıcı kaynaklı dahi olsa, bilgisayar sahibinin internetinin yavaşladığını söylemesi durumuna bakılırsa çok garip. Uyumsuzluk dışında başka bir fikir gelmiyor aklıma.

Yine de yeni bir ürün almadan önce sormak istedim. Belki gözümden kaçan bir detay vardır diye. Çünkü birkaç ürünü incelediğimde fiyatları oldukça pahalı geldi. En düşük fiyatlısını alıp, sonradan sıkıntı yaşamakta istemiyorum.

Var olan ürün:
Everest ZC-FG714 Kablosuz Ağ Adaptörü

Almayı düşündüğüm ürünler:
Aırstorr 1300 Mbps Dual Band Usb 3.0 Adaptör Kablosuz Wifi Alıcı
HADRON Antenli Wireless Adaptör Kablosuz Ağ Pc Wifi Alıcı Usb

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı