Çözüldü Format sonrası internete girilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

guvanarida

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Önce BIOS güncellemesi yapıp sonrasında senelerdir kullandığım yöntem ile temiz Windows 10 kurulumu yaptım.

İnternetimde hiçbir problem olmamasına rağmen, format sonrasında internete giremiyorum. Ancak Ethernet kablosunu çıkartıp taktığımda sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyorum.

Test etmek için bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve sonuç yine aynı. Yine kabloyu söküp takmam gerekiyor.

• Windows 10'un son sürümünü kurdum.
  • Farklı Ethernet kablosu ile denedim.
  • Üşenmeyip tekrar format attım.

Fakat sonuç değişmedi.

Yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kabloyu sökmeden önceki durum nedir? Yani bağlanmadığında ne hata veriyor?

Sorunum saçma bir şekilde çözüldü. Bu sorunu ilk yaşadığımda telefonumdan hız testi yapıp 100 Mbps değerini görmüştüm. Dediğim gibi kabloyu çıkartıp takınca da internet düzeliyordu. Yazılımsal olarak sonuç alamayınca umutsuz bir şekilde Kablonet çağrı merkezini aradım, durumu anlattım. Sinyalleriniz rezalet, ekip gönderiyorum dedi. 15 dakika sonra beni arayıp düzelmiş olması gerekiyor dendi. Şaka gibi ama gerçekten düzeldi. İlginize teşekkürler.
Kabloyu sökmeden önceki durum nedir? Yani bağlanmadığında ne hata veriyor?

Sorunum saçma bir şekilde çözüldü. Bu sorunu ilk yaşadığımda telefonumdan hız testi yapıp 100 Mbps değerini görmüştüm. Dediğim gibi kabloyu çıkartıp takınca da internet düzeliyordu. Yazılımsal olarak sonuç alamayınca umutsuz bir şekilde Kablonet çağrı merkezini aradım, durumu anlattım. Sinyalleriniz rezalet, ekip gönderiyorum dedi. 15 dakika sonra beni arayıp düzelmiş olması gerekiyor dendi. Şaka gibi ama gerçekten düzeldi. İlginize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Demek ki kabloyu çıkartıp takmak tamamen plasebo efekti imiş. PC ısınıp kapanınca parçaları söküp takıyorum açılıyor diyenler gibi. O esnada aslında sistem soğuyor 🤣 🤣 🤣 Sizde de o esnada bağlantı geliyormuş.

Demek ki kabloyu çıkartıp takmak tamamen plasebo efekti imiş. PC ısınıp kapanınca parçaları söküp takıyorum açılıyor diyenler gibi. O esnada aslında sistem soğuyor 🤣 🤣 🤣 Sizde de o esnada bağlantı geliyormuş.
Hahaha sormayın. Neyse ki halloldu. Tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı