Format sonrası ısınma problemi

Jenise

Centipat
Merhabalar, bilgisayarımda yaklaşık 1-2 aydır sürekli donma ve kitlenme problemleri vardı. HP teknik destek hard disk hasarımın bulunduğunu ve bilgisayarım çok eski olduğu için (6 senelik) ellerinde yedek parça olmadığını fakat istersem özel servisler aracılığı ile sorunumu çözebileceğimi söyledi.

Ben de bir tamirci bulup SSD kart takılmasını istedim. Ve götürmüşken de termal macun fan temizliği falan yapıldı. Fakat daha sonrasında en ufak bir işlemde bilgisayarım inanılmaz derecede fan çalıştırmaya ısınmaya başladı.

Şöyle ki her ne kadar eski bir bilgisayar da olsa neredeyse hiç ısınmaz ve fan çalıştırmazdı bu kadar yüksek sesle. LOL ve benzeri oyunlarda daha oyuna dahi girmeden direkt yüksek sesle fan açıyor ve oyunda donmalar oluyor. Oyun vs için problem değil fakat internette boş boş gezinirken dahi fanı açıyor, açıkçası anakartı yakmaktan korkuyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Güç seçenekleri ile ilgili her şeyi denedim bu arada. Tüm Driver'larım güncel.

Markasız bir termal macun sürmüş olabilir. Böyle bir olaya şahit olmuştum arkadaşımın eski laptopu çok ısınıyordu. Cooler master markalı bir macun sürdüm. Dereceler neredeyse 8 10 değer düşmüştü bu yüzden olma ihtimali var.

Peki bunu anlama şansım var mı yoksa deneme yanılma mı yapacağım?
Kaliteli bir termal macun alıp siz kendiniz sürebilirsiniz. Dediğiniz gibi deneme yanılma yöntemi olacak. Belki sorun düzelmeyebilir. Benim ilk aklıma gelen çözüm bu düzelmesini ümit ediyorum.

Kaliteli bir termal macun alıp siz kendiniz sürebilirsiniz. Dediğiniz gibi deneme yanılma yöntemi olacak. Belki sorun düzelmeyebilir. Benim ilk aklıma gelen çözüm bu düzelmesini ümit ediyorum.

Anladım yanlış sürülmüş bir macun normal işleyişini bozabilir yani. Teşekkür ederim yardımınız için deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı