Format sonrası Kaspersky "Code integrity control is enabled" hatası veriyor

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bazı nedenlerden dolayı Windows 11 bilgisayarımı formatlamak zorunda kaldım. Windows 11 Pro 22H2 Yapı 22621.1 yapısını tekrardan format ile kurdum ve karşılaştığım en büyük sorun çözüldü. Fakat sisteme Kaspersky'yi tekrar kurup lisansı girdikten sonra bir hata almaya başladım.

Bilgisayar her açıldığında Kaspersky Internet Security "Code integrity control is enabled in the operating system. Some application features are unavailable." diye bir hata veriyor. Windows Security uygulamasından Memory integrity özelliğini zaten kapattım. Ayrıca msinfo32'ye girince "Virtualization-based secuirty" girdisi "Not enabled" olarak görünüyor. Fakat Kaspersky buna rağmen hata vermeye devam ediyor.

Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Merhaba arkadaşlar. Bazı nedenlerden dolayı Windows 11 bilgisayarımı formatlamak zorunda kaldım. Windows 11 Pro 22H2 yapı 22621.1 yapısını tekrardan format ile kurdum ve karşılaştığım en büyük sorun çözüldü. Fakat sisteme Kaspersky'yi tekrar kurup lisansı girdikten sonra bir hata almaya başladım.

Bilgisayar her açıldığında Kaspersky Internet Security "code integrity Control is enabled in the operating System. Some application features are unavailable." diye bir hata veriyor. Windows Security uygulamasından Memory integrity özelliğini zaten kapattım. Ayrıca msinfo32'ye girince "virtualization-based secuirty" girdisi "not enabled" olarak görünüyor. Fakat Kaspersky buna rağmen hata vermeye devam ediyor.

Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Abi aynı hata bende de var bende dün temiz kurulum yapmak zorunda kaldım.

1654716232593.png

Bu her ne ise kapatmalısın

2 gün önce akşam vakti nedense sorun kendiliğinden gitti. Ondan önce Kaspersky destek ekibi ile sorunu çözmeye çalıştım fakat önerilen hiçbir çözüm işe yaramadı. DG_Readiness aracı ile VBS'i kapatmak, komut istemine bcdedit /set hypervisorlaunchtype off komutunu girmek, Secure Boot kapatmak gibi birçok yöntem denedim fakat Kaspersky inatla aynı hatayı veriyordu.

Fakat dediğim gibi 2 gün önce akşam vakti bilgisayarı bir yeniden başlattım ve sorun kendiliğinden gitti. O günden beri de bu hatayı almıyorum.

Kaspersky arayüzünde Settings > Additional kısmında da artık "Use hardware virtualization if available" seçeneği çıkmaya başladı. Önceden bu seçenek çıkmıyordu çünkü Kaspersky bu seçeneğin kullanılmasını engelleyen HVCI/VBS ayarının açık olduğunu zannediyordu. Artık bu sorun da gitti.

@489798 sizde durum nedir?

2 gün önce akşam vakti nedense sorun kendiliğinden gitti. Ondan önce Kaspersky destek ekibi ile sorunu çözmeye çalıştım fakat önerilen hiçbir çözüm işe yaramadı. Dg_readiness aracı ile Vbs'i kapatmak, komut istemine bcdedit /set hypervisorlaunchtype off komutunu girmek, Secure Boot kapatmak gibi birçok yöntem denedim fakat Kaspersky inatla aynı hatayı veriyordu.

Fakat dediğim gibi 2 gün önce akşam vakti bilgisayarı bir yeniden başlattım ve sorun kendiliğinden gitti. O günden beri de bu hatayı almıyorum.

Kaspersky arayüzünde settings > additional kısmında da artık "use hardware virtualization if available" seçeneği çıkmaya başladı. Önceden bu seçenek çıkmıyordu çünkü Kaspersky bu seçeneğin kullanılmasını engelleyen HVCI/VBS ayarının açık olduğunu zannediyordu. Artık bu sorun da gitti.

@489798 sizde durum nedir?

Hocam 22621.160 güncellemesi geldiğinden beri hata gelmedi hocam.

Geri
Yukarı