Format sonrası kurtardığım dosya okunmuyor

t2rker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dün akşam bilgisayarıma virüs bulaştığı için aceleyle format atmak durumunda kaldım ve web sitemin şifresinin yazdığı dosyayı yedeklemeyi unutmuşum. Veri kurtarma programlarının hepsini denedim ve dosyayı kurtardım. Ancak dosyayı (metin belgesi) açtığımda sembollerden oluşan tuhaf bir yazı çıkıyor. Bir türlü çözemedim.

okunmuyorsa hasar görmüş demektir bu sebeple ne kadar uğraşırsan uğraş çözülmeyecek tecrübeyle sabit , format sonrası kurtarmada hasarsız kurtarma bu işin profesyonelleri tarafından profesyonelce yapılıyor buda çok ciddi masraf olduğu için kimse tercih etmiyor hayati bir veri olmadığı takdirde.

Dosyaları açtığınızda ve kaydettiğinizde metin kodlamasını seçme Bu linkte yaşadığım durumu anlatıyor ve çözüm yazıyor ama dosya gezgininde dosya>seçenekler yaptıktan sonra gelişmiş seçeneği çıkmıyor.
okunmuyorsa hasar görmüş demektir bu sebeple ne kadar uğraşırsan uğraş çözülmeyecek tecrübeyle sabit , format sonrası kurtarmada hasarsız kurtarma bu işin profesyonelleri tarafından profesyonelce yapılıyor buda çok ciddi masraf olduğu için kimse tercih etmiyor hayati bir veri olmadığı takdirde.
Kısaca veriler yalan oldu denilebilir :)

Geri
Yukarı