Format sonrası mavi ekran hatası

Cankat

Kilopat
Merhabalar,

Elimde Samsung bir notebookum var NP350V5C model. 2013 yılında satın alındı ve 2014 yılında da içine yine Samsung model 120GB bir SSD taktım o günden beri sorunsuz bir şekilde çalışıyor, binde bir de olsa mavi ekran hatası veriyordu. Mavi ekrandan kastım üzgün surat emojisi ile birlikte gelen "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı" deyip yeniden başlatıyordu. Ama binde bir başıma gelen bir problemdi bu dediğim gibi.

Yalnız geçtiğimiz hafta tekrar o hatayı verip kapandı, açılmadı. Her açılmasında Windows yazısı çıktıktan sonra (masaüstüne yanaşmıyor bile) direkt o hatayı verip kapanıyor ve beni başlangıç onarmaya zorluyordu. Onu da yapıyorum ama bu sefer de "başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı" hatası veriyordu. Direkt olarak SSD'yi silip format attım, kurulum yaptım tam masaüstü gelecekken mavi ekran verdi, tekrar SSD'yi sildim ve kurulum yaptım bu sefer açıldı, hatta Driver'ları otomatik Windows 10 arkada yükledi, yeniden başlatmamı istedi. Başlattım çat diye tekrar o hatayı verdi. Bu sorun nerede olabilir?

SSD'yi masaüstüme harici olarak bağlayıp Samsung Magician ile baktım hala durumu good ve 40TB veri yazıldığını gösteriyor. Bir de Speedtest yaptım Crystal disk mark ile ve onda da değerler sorunsuzdu. SSD bozuldu diye düşünüyordum fakat testlerde sorun yaşamadım, dosya attım içine geri sildim falan sıkıntısız yaptı bu işlemleri. Sizce sorun tam olarak ne olabilir?

Şu an Windows 10 20H2 versiyonunu USB belleğe yazıyorum, onu kurmayı deneyeceğim bir de. Enteresan bir hata ile karşı karşıyayım. RAM'lerden şüphelenip sadece biriyle çalıştırdım ama yok onda da aynısı. Ya RAM'ya SSD'de sorun vardır diyorum ama bilemedim.

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyalarınızı paylaşır mısınız?

Bilgisayar açılmıyor hocam, fakat masaüstü pc'ye bağlayıp o dizine gidip dosyayı alıp buradan paylaşacağım.

Buyrun fakat boyut sıfır içleri boş görünüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı