Format sonrası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kerem.akzz

Decapat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8x2 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
KINGSTON SA2000M8/500G A2000 500GB SSD M.2 2200-20
Ekran kartı
MSI RADEON RX 570 ARMOR 4G OC
Anakart
MSI B450M PRO-M2 MAX
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz, 19MB, 65W, 6/12,
Merhaba, bilgisayarıma format attım sonra oyuna giriyorum oyundan sebepsiz yere bir hata vermeden atıyor. İşlemcimin overclokunu düşürüyorum atmıyor ama 1 gün geçiyor sonra aynı hızdayken gene atmaya başlıyor. Gene düşürüyorum sorun düzeliyor sonra mavi ekran yemeye başladım işlemcimin overclokunu yükseltiyorum düşürüyorum sorun çözülüyor ama işlemciye zararlı mı zararsız mı bilmiyorum. AIDA64'ten stress test yaptığım zaman bir sorun olmuyor durduk yeree mavi ekran ve oyundan atma yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarıma format attım sonra oyuna giriyorum oyundan sebepsiz yere bir hata vermeden atıyor. İşlemcimin overclokunu düşürüyorum atmıyor ama 1 gün geçiyor sonra aynı hızdayken gene atmaya başlıyor. Gene düşürüyorum sorun düzeliyor sonra mavi ekran yemeye başladım işlemcimin overclokunu yükseltiyorum düşürüyorum sorun çözülüyor ama işlemciye zararlı mı zararsız mı bilmiyorum. AIDA64'ten stress test yaptığım zaman bir sorun olmuyor durduk yeree mavi ekran ve oyundan atma yiyorum.

İlk minidump dosyasına baktığımda PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası almışsınız. Bildiğim kadarıyla bu hata bozuk bir donanımdan oluyor. RAM'leri test edin. Ben pek bilmiyorum incelemeyi. Bir de @KojiroHyuga04 hocamız baksın.
İkinci minidump dosyasında REFERENCE_BY_POINTER hatası almışsınız.
Bildiğim kadarıyla aygıt sürücüleri veya sistem dosyaları ile ilgili bir soruna işaret ediyor.
Bu komutu yapmayı deneyin.
Üçüncü minidump dosyasında KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası almışsınız. Bana daha çok donanımlarınız da sorun var gibime geldi.
Şu siteye bir bakmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Dosyalar temiz.

Olay Görüntüleyicisi paylaşın. Sistem kısmı yeterli.

Dosyalar temiz.

Olay görüntüleyicisi paylaşın. Sistem kısmı yeterli.

Hocam ben hiç beceremiyorum galiba.

Linki buraya bıraktım benim işlemcime uygun olan overclock ayarı gösterebilir misiniz rica etsem.
@KojiroHyuga04
Müsaitseniz bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı