Format sonrası mavi ekran

mamumami

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 2 gün önce kardeşim denen mahlukat bilgisayara oyun indireceğim diye virüs bulaştırmış. Nasıl bir virüstür türünü bilmem ama ne kadar dosyam var ise hepsinin uzantısı .cdtt oldu. Bende uzatmadım zaten format lazımdı diye aynı bilgisayardan direk Windows 11 ISO dosyasını Rufus ile yazdırdım. Yazdırırken Rufus'un sorduğu RAM ve TPM 2.0 sogulamasını devre dışı bırak ve BitLocker'i devre dışı bırak seçeneklerini seçtim. Önemli dosyalarımın olduğu D sürücüsünü silmedim. Format bittikten sonra kurulum kısmını da bitirdim. Hemen ardından mavi ekran vermeye başladı. Sabit bir hata vermedi. Sürekli farklı hatalar verdi. Minidump dosyalarını paylaşamayacağım çünkü D sürücüsü ile beraber komple bilgisayarı sıfırla dedim kurtarma ekranından. Şu an PC açıldı mavi ekran vermedi fakat tekrar verip vermeyeceğinden emin değilim. Bunun sebebi seçtiğim iki seçenek (TPM 2.0 ve RAM sorgulamasını kaldır ve BitLocker'i devre dışı bırak seçenekleri) olabilir mi? Yoksa D diskinde virüs kalma olasılığı olduğu için mi? Ve bir de temiz kurulum sonrası virüs bilgisayar da kalır mı? Şimdiden teşekkürler.

Formattan sonra eğer iki diskide formatlarsanız aşırı düşük. Bir crack oyun virüsünün öyle bir yeteneğe sahip olacağını sanmıyorum.

Direkt diskteki ne kadar bölüm var ise hepsini sildim hocam. O şekilde kurulum yaptım. Rufus'ta seçtiğim iki seçeneğin yapma ihtimali var mıdır? Tekrardan mavi ekran verirse o seçenekleri devre dışı bırakıp kurulum yapacağım ondan soruyorum.

Direkt diskteki ne kadar bölüm var ise hepsini sildim hocam. O şekilde kurulum yaptım. Rufus'ta seçtiğim iki seçeneğin yapma ihtimali var mıdır? Tekrardan mavi ekran verirse o seçenekleri devre dışı bırakıp kurulum yapacağım ondan soruyorum.

Hayır, TPM'i vs. Kapattığınızdan dolayı virüs girmez. Eğer Windows 11 kurduysanız (ki galiba Windows 11 kurdunuz) sisteminizin yetip yetmemesine göre mavi ekran yiyebilirsin.

Hayır, TPM'i vs. kapattığınızdan dolayı virüs girmez. Eğer Windows 11 kurduysanız (ki galiba Windows 11 kurdunuz) sisteminizin yetip yetmemesine göre mavi ekran yiyebilirsin.

Hocam maalesef Valorant TPM 2.0 istediği için tekrardan Windows 10'a dönüş yaptım ve sabahtan beri herhangi bir mavi ekran yemedim. Teşekkürler yanıtlarınız için.

Aynı sorunu bende yaşadım. Format attım ama eski dosyalarımın uzantısı .cdtt oldu. Tekrar dosyalarımı nasıl kurtarabilirim ? .cdtt sildiğimde dosyalar çalışmıyor.

Aynı sorunu bende yaşadım. Format attım ama eski dosyalarımın uzantısı .cdtt oldu. Tekrar dosyalarımı nasıl kurtarabilirim ? .cdtt sildiğimde dosyalar çalışmıyor.

Dostum maalesef çok iğrenç bir virüs kendisi. Kaspersky ve Avast antivirüs programları ile tam tarama yapmama rağmen hiçbir şekilde zararlı dosya çıkmıyor. E programların dosya bütünlüğünü bozduğu için (.exe uzantıları, .txt uzantıları, .dat dosyalarının uzantılarını .cdtt yapıyor) tek çare temiz kurulum.

Geri
Yukarı