Format Sonrası Oyun Performansı Düştü

zynna

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan aylar önce oyunlarda FPS düşüşleri yaşamıyordum. Bilgisayarımı format atmak zorunda kaldım, çok yavaş açılıyordu. Sıfırladıktan 5 hafta sonra oyunlarda FPS düşüşleri yaşadım ve hala daha yaşıyorum. Bilgisayarımı sıfırlamadan önce hız değeri 2.00 idi ama fotoraftaki gibi 0.79 da duruyor.
Darboğaz sorunumu bu yoksa overclock mu yapılacak?

Sistemim:

• Dell İnsipiron 5521
  • Ekran Kartı: AMD Raedon HD 8730M 2 GB
  • RAM: 6 GB
  • İşlemci: Intel Core i7-3537U 2.50 GHz

Ekran Alıntısı...PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan aylar önce oyunlarda FPS düşüşleri yaşamıyordum. Bilgisayarımı format atmak zorunda kaldım, çok yavaş açılıyordu. Sıfırladıktan 5 hafta sonra oyunlarda FPS düşüşleri yaşadım ve hala daha yaşıyorum. Bilgisayarımı sıfırlamadan önce hız değeri 2.00 idi ama fotoraftaki gibi 0.79 da duruyor.
Darboğaz sorunumu bu yoksa overclock mu yapılacak?

Sistemim:

• Dell İnsipiron 5521
  • Ekran Kartı: AMD Raedon HD 8730M 2 GB
  • RAM: 6 GB
  • İşlemci: Intel Core i7-3537U 2.50 GHz

Eki Görüntüle 420605
Sürücü kurumu yapıldı mı?

Ben de format attırmıştım bilgisayarıma. Sizin gibi İ7 ve "U" serisi işlemci kullanıyorum. Benim bilgisayarımda da büyük bir performans düşüşü yaşadım. Fortnite'de düşük-orta ayarlarda 60 FPS civarı alırken düşük ayarlarda 30 FPS civarına düştü. Güç seçeneklerinden yüksek performansa alıp binevi overclock ile performansı arttırabilirsiniz.
Düzenleme: Ben bilgisayarı tekrar elime aldığımda da GHz değeri sizin gibiydi, performans ayarlarından yükselttim.

Çok normal bir durum. i5 9300H kullanıyorum bataryada 0.96GHz'ye kadar iniyor.
cpu.png

Güç yönetiminden High performance'ı seçin. Driverları kontrol edin. Sıcaklıklar ne durumda? Oyun içinde MSI Afterburner ile görüntü paylaşır mısınız? Drop olduğu zaman gerçekten işlemci mi sorun oluşturuyor anlayalım. SSD kullanıyor musunuz? HDD kullanıyorsanız Windows arka planda disk kullanmaya başladığı anda drop girer.

Sürücü kurumu yapıldı mı?
hepsini kurdum zaten
oyun açtığımda hız yine aynı
csgo yu çok yavaş açıyo açıldığında 20 fps alıyorum
Baktığınız grafik anlık kullanım. Siz masaüstünde olduğunuzdan işlemciye yük binmiyor ve gerektiği kadar kullanılıyor.

Eki Görüntüle 420627
csgo yu çok yavaş açıyo açıldığında ana menü de 20 fps alıyorum önceden 120 ila 150 arası oynuyodum

Dosya Ekleri

• ......PNG
    ......PNG
    22,7 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Guc ayarlarindaki maksimum islemci durumu %100'de mi? Ayrica Cinebench testi yaparken testin ortasinda islemci kullaniminin ss ini atar misiniz? Sorun 5 hafta sonra baslamis yani bu sure zarfinda islemciyle ilgili herhangi bir ayar yaptiniz mi? Intel XTU kullanmak gibi ya da BIOS ayari?

Guc ayarlarindaki maksimum islemci durumu %100'de mi? Ayrica Cinebench testi yaparken testin ortasinda islemci kullaniminin ss ini atar misiniz? Sorun 5 hafta sonra baslamis yani bu sure zarfinda islemciyle ilgili herhangi bir ayar yaptiniz mi? Intel XTU kullanmak gibi ya da BIOS ayari?
Hayır işlemciye herhangi bir ayar yapmadim​

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı