Çözüldü Windows 10 format sonrası oyun performansı düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alemoyuncux

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format attım, attıktan sonra "League Of Legends, Ark Survival Evolved" vb. oyunlarda ani FPS düşüşleri LoL'de 80-130 arası olan FPS bir anda 15-20'lere düşüyor. 3-4 dk sonra düzeliyor. Oyunda yavaşlama yapıyor. Ark 30-35 FPS üstü oyunda kasma yok ama ileri gittikçe geri atar bir şekilde yavaşlama var, kasıyor diyeceğim hiç benzemiyor kasmaya. Oyun yavaş yavaş ileri geri ata ata ilerliyor. Ağır çekim diyeceğim ona da benzemiyor.

Not 1 : Windows 10 Pro kurdum bundan önce de Windows 10 vardı.
Not 2 : Driverları kurdum, gözden kaçırdığım bir şey var galiba.
Not 3 : Yazmadığım başka oyunlarda da bu gibi durumlar mevcut.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bilgisayarıma format attım, attıktan sonra "League Of Legends, Ark Survival Evolved" vb. oyunlarda ani FPS düşüşleri LoL'de 80-130 arası olan FPS bir anda 15-20'lere düşüyor. 3-4 dk sonra düzeliyor. Oyunda yavaşlama yapıyor. Ark 30-35 FPS üstü oyunda kasma yok ama ileri gittikçe geri atar bir şekilde yavaşlama var, kasıyor diyeceğim hiç benzemiyor kasmaya. Oyun yavaş yavaş ileri geri ata ata ilerliyor. Ağır çekim diyeceğim ona da benzemiyor.

Not 1 : Windows 10 Pro kurdum bundan önce de Windows 10 vardı.
Not 2 : Driverları kurdum, gözden kaçırdığım bir şey var galiba.
Not 3 : Yazmadığım başka oyunlarda da bu gibi durumlar mevcut.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Buna benzer bir sorunu zamanında bende yaşamıştım. Çözümü temiz Windows 10 kurarak buldum.
Ama öncelikle size tavsiyem eğer şuanda oyun vs. gibi kişisel dosyalarınız özellikle C sürücüsünde yüklü ise HDD'nizden biraz bölün ve oraya windows 10 kurun. Oraya da windows'un hiç bir driver'ı yüklemesine izin vermeyin. Ondan sonra kendiniz sadece ekran kartı driverını ve sorun yaşadığınız oyunu yükleyin. Eğer sıkıntı yaşamazsanız kullandığınız windows'la birlikte tamamen formatlayarak sıfırdan temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin.
Bu aşamada kişisel eşyalarınızı korumayı unutmayın.
Ayrıca iki kurulumdan sonra da Windows'un donanım yazılımlarını otomatik olarak yüklemesini engelleyin yani driverları.

Buna benzer bir sorunu zamanında bende yaşamıştım. Çözümü temiz Windows 10 kurarak buldum.
Ama öncelikle size tavsiyem eğer şuanda oyun vs. gibi kişisel dosyalarınız özellikle C sürücüsünde yüklü ise HDD'nizden biraz bölün ve oraya windows 10 kurun. Oraya da windows'un hiç bir driver'ı yüklemesine izin vermeyin. Ondan sonra kendiniz sadece ekran kartı driverını ve sorun yaşadığınız oyunu yükleyin. Eğer sıkıntı yaşamazsanız kullandığınız windows'la birlikte tamamen formatlayarak sıfırdan temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin.
Bu aşamada kişisel eşyalarınızı korumayı unutmayın.
Ayrıca iki kurulumdan sonra da Windows'un donanım yazılımlarını otomatik olarak yüklemesini engelleyin yani driverları.
Driver yüklemesini nasıl engellicem ?
Hizmetlerden Windows Update vb şeyleri kapatarak mı ?

Driver yüklemesini nasıl engellicem ?
Hizmetlerden Windows Update vb şeyleri kapatarak mı ?
Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> Aygutlar ve Yazıcılar -> Bilgisayar simgesine Sağ Tıklayın -> Aygıt Yükleme Ayarları

Aynı sıkıntı bende de var. Temiz kurulum yaptım fakat bir gelişme yok. Windows 1709'dan sonra oldu. Windows 10 1609 sürümünü yükledim. Şuan bilgisayarımda ekran kartı yokmuş gibi çöp yapı.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı sıkıntı bende de var temiz kurulum yaptım fakat bir gelişme yok windows 1709 dan sonra oldu windows 10 1609 sürümünü yükledim. şuan bilgisayarımda ekran kartı yokmuş gibi çöp yapı
Bilgisayarına İnternet fişi çekilmiş bir halde format sonrasında bu gösterdiğim adımları uygula :

1-Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> Aygutlar ve Yazıcılar -> Bilgisayar simgesine Sağ Tıklayın -> Aygıt Yükleme Ayarları [ Kapat ]

2-Hizmetlerden Windows Search ve Update'i bulup sağ tıkla özellikler de başlangıç türünü devre dışı yapıp durdur de.[Disk %100 Hatası için kullanılıyor sen yinede yap bende yaptım]

Not : Şuan sıkıntısız bir şekilde oyun oynayabiliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı