Format sonrası Rust 30 FPS veriyor

farukturby

Zeptopat
Daha fazla  
Uzun süredir sıkıntısız 100+ FPS aldığım Rust'ta bugünlerde olağanüstü FPS düşüşü yaşıyorum. Birkaç gün önce PC'ye format attım aynı gün içerisinde oyuna da ek bir güncelleme geldi sonrasında ise belirttiğim gibi aşırı bir FPS düşüşü olduğunu gördüm 100+ FPS aldığım oyunda 25 30 FPS alıyorum. Aklıma gelen her yolu denedim formattan sonra driverlarımı güncellendim, FPS optimizasyonlarını yaptım, oyunu sildim yükledim hatta tekrardan PC'yi formatladım ancak sorunu çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Sistemim i5 9400, GTX 1650, 3200MHz 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım gayet mantıklı geldi hiç aklıma gelmemişti.Denemediğim şey kalmadı umarım sorun budur.

Hayır ya sorun bu değilmiş zaten kapalıymış.

Sürücüler güncel.

Sorun şu ki oyuna gelen güncelleme ile alakalı olduğunu düşündüm ancak oyunu oynayan diğer kişilere sorduğumda FPS lerinin sabit olduğunu öğrendim.Ek olarak benim sistemimden daha aşağı sistemlerde daha fazla FPS aldıklarını öğrendim.
Grafik ayarlarınızın tamamını atar mısınız?

Ayarlarım ve donanım özelliklerim ektedir.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    65,5 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.png
    2.png
    67,1 KB · Görüntüleme: 18
  • 3.png
    3.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 14
  • 4.png
    4.png
    89 KB · Görüntüleme: 27
Kusura bakma,bu şekilde ayarlarım.
Gerçekten anlamıyorum yani 250 FPS ile valorant oynuyorum az önce açtım Rust'u 35 i gördüm en fazla .

Dosya Ekleri

• 7.png
    7.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 23
  • 6.png
    6.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 18
  • 5.png
    5.png
    71,4 KB · Görüntüleme: 24
Kusura bakma,bu şekilde ayarlarım.
Gerçekten anlamıyorum yani 250 FPS ile valorant oynuyorum az önce açtım Rust'u 35 i gördüm en fazla .
Ekran kısmını ve Görüntü efektleri kısmın atar mısın?

Bu arada başka bir fikrim daha var da en son deneriz.

Başarılı olmayı çok istiyorum 😅.
Çok şaşırtıcı değil mi gerçekten.
Gerçekten herşeyi denedim.21h2 ye güncellememiştim onu da yaptım bütün isteğe bağlı güncelleştirmeleride yaptım ancak sorun hala güncel devam ediyorum kafayı yiycem artık.
Başarılı olmayı çok istiyorum 😅.
Çok şaşırtıcı değil mi gerçekten.
Gerçekten herşeyi denedim.21h2 ye güncellememiştim onu da yaptım bütün isteğe bağlı güncelleştirmeleride yaptım ancak sorun hala güncel devam ediyorum kafayı yiycem artık.
Galiba oyunun getirdiği güncelleme ile sorun çözüldü.

Dosya Ekleri

• son.png
    son.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 25
  • sonnnnnnnnn.png
    sonnnnnnnnn.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 25
  • Adsız.png
    Adsız.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Şimdiye kadar düzgün bir şekilde oynadığım oyun bugün donmaya başladı. Oyundayken donuyor işlem yaptırmıyor. Sadece başlat menüsüne gelip bilgisayarı başlat yapabiliyorum. Başka hiçbirşey yaptırmıyor. Isı dereceleri de normal.
Sistemim i5 10400f 16 gb ram gtx 1660 super Patriot 480gb ssd

Şimdiye kadar düzgün bir şekilde oynadığım oyun bugün donmaya başladı. Oyundayken donuyor işlem yaptırmıyor. Sadece başlat menüsüne gelip bilgisayarı başlat yapabiliyorum. Başka hiçbir şey yaptırmıyor. Isı dereceleri de normal.
Sistemim i5 10400F 16 GB RAM GTX 1660 Super Patriot 480GB SSD.

Yeni bir konu açarsan daha iyi olur.

Geri
Yukarı