Format sonrası ses garip çıkmaya başladı

Nate01

Hectopat
Arkadaşlar herkese selamlar,

Daha önce format attığımda gene bu sorunu yaşamıştım. Ancak bir şeyler indirip sorunu halletmiştim. 2 gündür araştırıyorum, bir sonuca varamadım. Sorunum ise arkadaşlar Valorant veya diğer FPS oyunlarında sesler böyle geriden geliyor gibi. Tok ses gelmiyor kulaklıktan. Oyunda ses kasmam imkansız hale geldi. Anakartım MSI B450M-A Pro Max. Sitesinden ses driverini indirdim ve bir sonuç alamadım. USB kulaklık kullanıyorum o yüzden Realtek Audio controler filan da işe yaramıyor. Eskiden bir driver tarzında bir şey indirmiştim sorunum direk hallolmuştu. Ancak ne indirdiğimi bir türlü bulamadım. 50'den fazla driver indirdim kurdum, sorun hala devam ediyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• ses1.png
    ses1.png
    200,4 KB · Görüntüleme: 15
Kulaklığın driverı ses performansını etkiler, kulaklığın driverını indiriniz mi? Valorant'ta htrf açık mı?(ses ayarlarından açılıyor)

Son düzenleme:
Kulaklığın driverı bulunmamaktadır. Rampage k2 quadro marka kulaklık. Bir tane equ ayarı için bir program var onu indirdim. Ancak hiç bir işe yaramadı. Kulaklığı zaten takınca otomatik driver kurulumu yapıyor. Dediğim gibi daha önce de böyle bir sorun başıma geldi ve ses kartıyla ilgili bir driver indirip çözmüştüm. Ama 2 gündür bulamadım. Valorant içindeki htrf kapalı. Zaten hep kapalı oynarım.

Kulaklığın driverı bulunmamaktadır. Rampage K2 Quadro marka kulaklık. Bir tane equ ayarı için bir program var onu indirdim. Ancak hiçbir işe yaramadı. Kulaklığı zaten takınca otomatik driver kurulumu yapıyor. Dediğim gibi daha önce de böyle bir sorun başıma geldi ve ses kartıyla ilgili bir driver indirip çözmüştüm. Ama 2 gündür bulamadım. Valorant içindeki htrf kapalı. Zaten hep kapalı oynarım.

Htrf yi açmanızı öneririm ben htrf açık olunca daha iyi ses kastığımı fark ettim. Sizin sorununuz ses driverı ile ilgili olabilir.
şklasgjşa.PNG
aşfhşaghahş.PNG

Bu iki ayarı tek tek deneyip uygula deyip deneyin. Fark olursa söyler misiniz?

Htrf yi açmanızı öneririm ben htrf açık olunca daha iyi ses kastığımı fark ettim. Sizin sorununuz ses driverı ile ilgili olabilir.
Eki Görüntüle 1346867Eki Görüntüle 1346868
Bu iki ayarı tek tek deneyip uygula deyip deneyin. Fark olursa söyler misiniz?
Hocam htrf 3 boyutlu ses kasmayla alakalı. 10 yıldır fps oyunlarının içerisindeyim o yüzden bana çok tuhaf geliyor. Dediğiniz ayarları denedim ancak o boğuk, tuhaf ses hala aynı. Format atayım dedim hayatımın hatasını yaptım resmen :(

Geri
Yukarı