Format sonrası sistemi açınca ekran gelmiyor

serran

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 2-3 gün önce UEFI format attıktan sonra işte bilgisayarımın güç tuşuna basıyorum, tüm sistem çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Format atmadan önce CSM idi, sonra UEFI attım.
6 ay boyunca böyle sorunla karşılaşmadım, formattan sonra sorun olmaya başladı.
*Ekran kartı driver güncel.

Hocam o zaman tek sorun ekran kartları ama yine de siz bir RAM'i deneyin bence RAM'den sonra ekran kartını çıkarıp deneyin eğer donaımsal değilse çözülür.

Hocam donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eğer donanımsal olsaydı BIOS'a bile giremezdi. Galiba format atılan dosyada eksiklikler var.

Başka bir Windows USB'si veya başka bir Windows ISO'su ile format atmayı denediniz mi?

Hocam donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eğer donanımsal olsaydı BIOS'a bile giremezdi. Galiba format atılan dosyada eksiklikler var.

Başka bir Windows USB'si ile format atmayı denediniz mi?
Hocam çıkartıp taksa aslında tam emin olabilriz

Merhaba. 2-3 gün önce UEFI format attıktan sonra işte bilgisayarımın güç tuşuna basıyorum, tüm sistem çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Format atmadan önce CSM idi, sonra UEFI attım.
6 ay boyunca böyle sorunla karşılaşmadım, formattan sonra sorun olmaya başladı.
*Ekran kartı driver güncel.

Ekran kartında bir sıkıntı oluşmuş olabilir. ya da hazırladığın USB flash sıkıntılı olabilir tekrar indirip flasha yazmayı dene.

Başka bir Windows USB'si ile format atmayı denediniz mi?
Aynı şekilde bende katılıyorum,donanımsal olduğunu hiç düşünmüyorum eğer donanımsal olsaydı hep olurdu 180 gündür kullanıyorum bilgisayarı hiç sorun olmamıştı formatı attım başladı sorunlar.Başka flashla denemedim hocam.
Ekran kartında bir sıkıntı oluşmuş olabilir. ya da hazırladığın USB flash sıkıntılı olabilir tekrar indirip flasha yazmayı dene.
Ekran kartımda ne gibi sıkıntılar olabilir hocam ?

Aynı şekilde bende katılıyorum, donanımsal olduğunu hiç düşünmüyorum eğer donanımsal olsaydı hep olurdu 180 gündür kullanıyorum bilgisayarı hiç sorun olmamıştı formatı attım başladı sorunlar. Başka flashla denemedim hocam.

Ekran kartımda ne gibi sıkıntılar olabilir hocam?

Hocam tekrardan ISO - bu sefer farklı yerden olsun ama - indirin ve bir de öyle deneyin. Veya başka bir Windows ile de çakışıyor olabilir.

Aynı şekilde bende katılıyorum,donanımsal olduğunu hiç düşünmüyorum eğer donanımsal olsaydı hep olurdu 180 gündür kullanıyorum bilgisayarı hiç sorun olmamıştı formatı attım başladı sorunlar.Başka flashla denemedim hocam.

Ekran kartımda ne gibi sıkıntılar olabilir hocam ?
Hocam ekran kartında sıkıntı olup olamıdğını göreceğiz çıkartın işlemcinizin ekranı ile açmayı deneyin

Hocam ekran kartında sıkıntı olup olamıdğını göreceğiz çıkartın işlemcinizin ekranı ile açmayı deneyin
Hocam bu dediğim sorun sürekli olmuyor mesela dün sıkıntı olmadı bugün oldu eğer sürekli sıkıntı olsaydı anlarım sürekliliği geçelim 180 gün boyunca sorun yok ise formattan sonra sorun olduysa formatta sıkıntı vardır.
Hocam tekrardan ISO - bu sefer farklı yerden olsun ama - indirin ve bir de öyle deneyin. Veya başka bir Windows ile de çakışıyor olabilir.
Hocam Technopatın dediği yerden indirdim İSO dosyasını 2 kez format attım ama maalesef düzelmedi.Herhalde yine bilgisayarcıya götürücem CSM atmıştı o yine aynısından abi ne yaptıysan at dicem :D

CSM olarak kendin yazıp ta atabilirsin. Boşuna para vermene gerek yok :D

Yeni konular

Geri
Yukarı