Format sonrası SSD %100 çalışıyor

zylenix

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 NVMe PCIe 4.0 SSD 1000G M.2 2280 -SNV
Merhaba arkadaşlar iyi sosyaller.

Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarın biraz yavaşladığını hissettim ve format attım,
Fakat format sonrası SSD işlemler kısmında %100 çalışıyor ve bilgisayar kasıyor.
Çok inceleme yaptım fakat hala bir çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Sistem 5 6 aylık ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

ASUS Radeon RX 6750 XT Dual OC 12 GB GDDR6 192 bit.
Ryzen 5 7500F.
XPG DDR5 32 GB RAM 5200MHz.
MSI Pro A620M-E 6400MHz(OC) M.2 am5.
Kingston NV2 NVMe PCI-e 4.0 SSD 1000G M.2 2280 -SNV2S/1000G*
DeepCool PF750 750 w*
DeepCool LS520 SE wh 240 mm Intel 1700p AMD uyumlu sıvı soğutucu beyaz*

Formatı nasıl attınız? ISO dosyası orijinal mı?

USB ile Ultra ISO programı ile maalesef orijinal değil.

Windows'u yeni yüklediysen biraz güncelleme yapıyordur. Güncellemelerin bitmesini bekle.

Update sekmesini kontrol et. Güncelleme yapıyor olabilir.

Güncelleme bitti. Ama sorun hala aynı.

Windows'u yeni yüklediysen biraz güncelleme yapıyordur. Güncellemelerin bitmesini bekle.

Sanmıyorum kontrol ettim güncelleme bitti, zaten üstünden 2 saatten fazla geçti sorun hala aynı.

Hocam Microsoft'un sitesinden direkt orijinal Windows 10 aracını indirin USB'yi takın otomatik yapıyor Rufus olmadan. Tavsiyemdir. Orijinal olmayan yazılım da yapabilir.

Hocam öyle yaptım zaten fakat USB yazdırma seçeneğine tıklamayıp ISO seçeneğini tıkladım kendim elle atıp kurdum yani.

Aynı durum bende de oluyordu. Efendim System SSD ilk günlerde 100 kullanır. 2-3 güne düzelir sıkıntı yok. Fakat düzelmezse CrystalDiskInfo'dan SSD ve HDD ömrüne bakabilirsiniz. Ömrü azaldıysa olur öyle. Bende çok sistem kurdum biliyorum ilk günlerde System diski çok kullanır. Sistemi ayarlar. Sıkıntı yok korkmayın.

Hatta problemin kaynağı %99 ondan kaynaklanıyor. Orijinal Windows 10 kurulumu yapmayı deneyin.

Aynı durum bende de oluyordu. Efendim System SSD ilk günlerde 100 kullanır. 2-3 güne düzelir sıkıntı yok. Fakat düzelmezse CrystalDiskInfo'dan SSD ve HDD ömrüne bakabilirsiniz. Ömrü azaldıysa olur öyle. Bende çok sistem kurdum biliyorum ilk günlerde System diski çok kullanır. Sistemi ayarlar. Sıkıntı yok korkmayın.
Belki 100 defa format attım böyle bir durumla karşılaşmadım hocam. orijinal iso'nun zararı olmaz onu indirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı