Çözüldü Format sonrası SSD hızları düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aydoğan akkoç

Hectopat
Yer
Lüksemburg
SSD veya HDD modeli
P5 PLUS
Anakart
Huawei matebook 16s
Temiz kurulum ile Windows 11 kurdum ve Crucial P5 Plus SSD ile hız testi yaptığımda iOSp değerlerimin sebepsiz şekilde 3 kata kadar düştüğünü görüyorum. Görseldeki gibi. Normalde 700k iOSp değeri alıyordu bilgisayarım. Sorun nedir?

IMG_20240323_230429.jpg

IMG_20240323_230437.jpg

Çözüm
Bak dikkat et yanında güncelleme yazan sürücüler var onları yaaptınmı bunda önemli olan PCI. Ex sürücüsü ollması lazım.

Onlar için benim cihazıma sürücüsü yok. Onlarda önemli değilmiş şu an taşınabilir SSD'ye Windows to GO kurdum IOPS değerlerim şu şekilde. Tam istediğim gibi. Bu durumda ne yapmalıyım

IMG_20240323_234307.jpg

BitLocker SSD'nin okuma yazma hızlarını düşürüyormuş. Kapatınca açınca test yaptım 3 katı fark buradan oluşuyor. Sorun çözülmüştür.
Son düzenleme:
Driver sürücü sonucuda bu. Hepsi güncel

@181951 belki siz bilirsiniz
Bak dikkat et yanında günceleme yazan sürücüler var onları yaaptınmı bunda önemli olan pci.ex sürücüsü ollması lazım.

Bak dikkat et yanında güncelleme yazan sürücüler var onları yaaptınmı bunda önemli olan PCI. Ex sürücüsü ollması lazım.

Onlar için benim cihazıma sürücüsü yok. Onlarda önemli değilmiş şu an taşınabilir SSD'ye Windows to GO kurdum IOPS değerlerim şu şekilde. Tam istediğim gibi. Bu durumda ne yapmalıyım

IMG_20240323_234307.jpg

BitLocker SSD'nin okuma yazma hızlarını düşürüyormuş. Kapatınca açınca test yaptım 3 katı fark buradan oluşuyor. Sorun çözülmüştür.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı