Format sonrası sürücü yüklenemiyor ve Aygıt Yöneticisi üzerind GPU gözükmüyor

Velos.

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce İtopya'dan MSI 4070 ekran kartlı hazır sistem almıştım. Sistem geldiğinde orijinal olmayan Windows 10 Pro ile kurulu olduğu için kendi elimde olan orijinal Windows 10 Home USB'si ile bilgisayara format attım. Sistemi tekrar kurduğumda Ethernet'le hiçbir şekilde internete bağlanamadığımı fark ettim ancak Wireless ile bağlanabiliyordum. Daha sonra Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde birkaç aygıtta sıkıntı olduğunu gördüm. Uzun bir süre bu hatayı düzeltmeye uğraştım tekrar format attım, anakartın kutusundan çıkan CD ile driverları yüklemeyi denedim ancak LAN driverı dahil birkaç driverı yüklerken hata verdi.

İnternetten anakart modelini (MSI 660M Bomber) aratıp MSI'ın kendi sitesinden driverları indirip kurmaya çalıştığımda tekrar hatalar aldım. En son belki önce ekran kartının driverıyla alakalıdır diye düşünüp baktığımda Görüntü Bağdaştırıcıları sekmesinde ekran kartımın gözükmediğini onun yerine Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı yazdığını fark ettim. NVIDIA Game Experience indirip driverı kurmaya çalıştığımda önerilen sürücü yok hatası alıyorum. Akla gelebilecek internette baktığım çoğu çözümü denedim ancak herhangi bir sonuca ulaşamadım. Bilgisayar formattan önce gayet sıkıntısız bir şekilde çalışıyordu.

Dosya Ekleri

• aaaa.png
    aaaa.png
    33 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde herhangi bir sürücü bulucu kullanmadınız değil mi?

Anakartınızda Intel® I219V 1Gbps LAN controller kullanılıyor.

Intel sitesinden indirip kurmayı dener misiniz?

NVIDIA ekran kartınız için DDU önereceğim. Adımları takip edin. Kalıntılar temizlensin.

DDU Adımları:
  • Güncel sürücüyü indirin: 536.40 WHQL
  • İnterneti kesin.
  • Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
  • Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
  • Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
  • İşlemler bitince interneti bağlayın.

Ayrıca anakart destek sayfanızdan Intel Chipset Driver indirin ve kurun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı