Format sonrası uygulamalarda siyah-beyaz ekran

QuorthoN

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Hemşire
Arkadaşlar Windows 8.1 temiz kurulum yaptım (Windows 10 sorunlarından bıktığım için kullanmıyorum o yüzden Windows 10'a geç demeyin) hep yaptığım şeyleri yaptım Driver'ları yükledim Windows güncellemelerini yaptım her şey sorunsuz giderken LoL ve WhatsApp uygulamasına girdiğimde aşağıdaki gibi oluyor ve herhangi bir erişim söz konusu değil. Bunu nasıl çözerim?

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Dizüstü marka ve modeliniz nedir?
Büyük ihtimalle entegre(işlemciye gömülü Intel ya da AMD) ekran kartı sürücüsünü yanlış yüklediniz. Ya da sürücünün bir sorunu var. Bu sürücüyü DDU yazılımı ile kaldırıp, sitesinden en güncel versiyonunu yükleyin.

Dizüstü marka ve modeliniz nedir?
Büyük ihtimalle entegre(işlemciye gömülü Intel ya da AMD) ekran kartı sürücüsünü yanlış yüklediniz. Ya da sürücünün bir sorunu var. Bu sürücüyü DDU yazılımı ile kaldırıp, sitesinden en güncel versiyonunu yükleyin.

Dizüstümün marka modeli: Lenovo Ideapad 100 15IBD-80QQ.
Sorun entegre ekran kartında değil, harici NVIDIA ekran kartında. Bahsettiğim programlara sağ tıklayıp entegre grafikle çalıştırdığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Bahsettiğiniz programla NVIDIA Driver'ını kaldırıp yeniden kuracağım fakat en iyi olduğunu bildiğim şekilde(NVIDIA sitesinden) indirip yüklemiştim başka ne yapabilirim ki?

Sürücü yanlış yüklenmiş olabilir. Bu yüzden tekrar indirin. Sorun çözülmese entegre ve harici ekran kartı sürücülerini kaldırın. İlk olarak entegre ekran kartı sürücüsünü kurun. Sonra harici ekran kartı sürücüsünü kurun.

Geri
Yukarı