Çözüldü W8 uygulamalarda siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zerothh

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son 3-4 gündür tüm Windows 8 uygulamalarında böyle bir sorunla karşılaştım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım. Retro arayüzünde bulunan posta, mağaza vs gibi aklınıza gelecek her uygulamada böyle bir sorun mevcut.
Ekran görüntüleri.

Gn1aXb.jpg

JLEmGn.jpg

Not: Başka bir ISO kalıbıyla format attım. İlk başlarda bir sorun yoktu fakat yine aynı sorunla karşılaştım. Buradan da anlaşıldığı gibi Windows dosyalarıyla alakalı bir sıkıntı yok.

Ekran kartının sürücüsünden kaynaklanıyor (çok büyük ihtimalle). Bendeki Intel HD 4000 ve AMD HD 7670 ikilisi daha önceden bu sebeple başımı ağrıtmıştı uzun bir süre. Sürücüyü güncellerseniz (eğer güncelleme varsa, yoksa bekleyeceksiniz.) düzelir.

Sorun çözülmezse Çalıştır'a "WSReset.exe" yazıp tamam deyip bir de öyle deneyin. (çoğu metro uygulaması kaynaklı sorunu çözdüm bu sayede. uygulamaların kapanması, mağazanın açılmaması vs.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Bende de o ikili var en son çıkan güncelleştirmeler yüklü. Dediğiniz komutu yaptım fakat sonuç yine aynı oldu.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Bende de o ikili var en son çıkan güncelleştirmeler yüklü. Dediğiniz komutu yaptım fakat sonuç yine aynı oldu.

Kullandığınız antivirüs var mı ? Kaspersky'ın böyle bir şeye sebep olduğunu duymuştum daha önceden. Antivirüsünüzü kapatıp bir de öyle deneyin.

Son olarak, uygulamaların hepsi mi böyle, hiç düzgün çalışan yok mu ?

Kullandığınız antivirüs var mı ? Kaspersky'ın böyle bir şeye sebep olduğunu duymuştum daha önceden. Antivirüsünüzü kapatıp bir de öyle deneyin.

Son olarak, uygulamaların hepsi mi böyle, hiç düzgün çalışan yok mu ?

Antivirüs programı kullanmıyorum. Uygulamaların hepsinde böyle bir sorun mevcut. Son çare olarak Windows 7'ye döndüm yani sorunu çözdüm. 1 yılı aşkın süredir W8 kullanıyorum ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. Windows güncellemeleri vs herşey yüklü ama neden kaynaklandığını anlayamadım. Neyse artık W8'in iyice yaygınlaşıp sıkıntılarının çözülmesini bekleyeceğiz :/

Antivirüs programı kullanmıyorum. Uygulamaların hepsinde böyle bir sorun mevcut. Son çare olarak Windows 7'ye döndüm yani sorunu çözdüm. 1 yılı aşkın süredir W8 kullanıyorum ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. Windows güncellemeleri vs herşey yüklü ama neden kaynaklandığını anlayamadım. Neyse artık W8'in iyice yaygınlaşıp sıkıntılarının çözülmesini bekleyeceğiz :/

8 miydi, 8.1 miydi? 8.1 yükleyip de deneseydiniz ya?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı