Çözüldü Format sonrası WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
AMD chipset driver. NVIDIA expriance. Wi-Fi LAN sürücüleri. MSI'in sitesinden ankartin kendi sürücülerini yükledim. Hiçbir OC yapmadan her şey otomatikte kullandım. Isı oluyor bende farkındayım. Soğutucuyu ilk takarken X şeklinde sürmüştüm ondan olabilir diye silip komple sürerek tekrar taktım 1.5v civarlarına kadar çıkıyor işlemci voltajı. İlk AMD sistemim termal sıkıntısı çok sanırım. BIOS'tan ayarları sıfırlayıp bir daha deneyeceğim. @Gokberk_DRY tekrar bilgilendiririm. Teşekkürler.

İşlemci kaç derece oluyor peki?
@Winston light hocam buradan chipset sürücüsünü kurun.
İşlemciye OC vb bir şey yaptıysanız geri çekin, ısı değerlerine dikkat edin. Minidump'lar işlemciyi işaret ediyor. Fakat sorun chipset sürücüsünden de olabilir. Bilgisayarı formatladıktan sonra hangi sürücüleri kurdunuz ve nereden kurdunuz?

AMD chipset driver. NVIDIA expriance. Wi-Fi LAN sürücüleri. MSI'in sitesinden ankartin kendi sürücülerini yükledim. Hiçbir OC yapmadan her şey otomatikte kullandım. Isı oluyor bende farkındayım. Soğutucuyu ilk takarken X şeklinde sürmüştüm ondan olabilir diye silip komple sürerek tekrar taktım 1.5v civarlarına kadar çıkıyor işlemci voltajı. İlk AMD sistemim termal sıkıntısı çok sanırım. BIOS'tan ayarları sıfırlayıp bir daha deneyeceğim. @Gokberk_DRY tekrar bilgilendiririm. Teşekkürler.

İşlemci kaç derece oluyor peki?
@Winston light hocam buradan chipset sürücüsünü kurun.

Son düzenleme:
Çözüm
@Gokberk_DRY 92 93'lere kadar çıkıyor. Benim görebildiğim kadarı ile. 4950 MHz hız.

Hemen deniyorum.
BIOS'u sıfırladım 1.476 Volt veriyor işlemciye en güncel BIOS kuruluk.

Dosya Ekleri

• P_20210813_211513.jpg
    P_20210813_211513.jpg
    323,3 KB · Görüntüleme: 19
  • Adsız.png
    Adsız.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Son düzenleme:

Geri
Yukarı