Çözüldü Format sonrası WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
AMD chipset driver. NVIDIA expriance. Wi-Fi LAN sürücüleri. MSI'in sitesinden ankartin kendi sürücülerini yükledim. Hiçbir OC yapmadan her şey otomatikte kullandım. Isı oluyor bende farkındayım. Soğutucuyu ilk takarken X şeklinde sürmüştüm ondan olabilir diye silip komple sürerek tekrar taktım 1.5v civarlarına kadar çıkıyor işlemci voltajı. İlk AMD sistemim termal sıkıntısı çok sanırım. BIOS'tan ayarları sıfırlayıp bir daha deneyeceğim. @Gokberk_DRY tekrar bilgilendiririm. Teşekkürler.

İşlemci kaç derece oluyor peki?
@Winston light hocam buradan chipset sürücüsünü kurun.
Normal, tabii kendi ayarındaysa normal.
@Winston light Chipset sürücüsünü güncellediniz mi?
Evet güncelledim attığınız linkten. 1 el COD:CW oynadım klima açık oda 80 derecede çalışıyor. Herhangi bir hata almadım şuanlık.
Chipset sürücünün güncelliğini kontrol et.
Eğer güncelse işlemcide arıza var.

@Gokberk_DRY hocam OC yapmadığınızı söyledi.
Evet güncel. @Gokberk_DRY 'ın attığı linkteki driver'ı kurdum. şuan herhangi bir hata yok. Ancak dediğim gibi işlemci otomatikte herşey (4.95 Ghz) 1.5 voltları buluyor. Bu normal midir ?

Evet güncelledim attığınız linkten. 1 el COD:CW oynadım klima açık oda 80 derecede çalışıyor. Herhangi bir hata almadım şuanlık.

Evet güncel. @Gokberk_DRY 'ın attığı linkteki driver'ı kurdum. şuan herhangi bir hata yok. Ancak dediğim gibi işlemci otomatikte herşey (4.95 Ghz) 1.5 voltları buluyor. Bu normal midir ?
Neden sıcaklıklar bu kadar yüksek? Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? (aslında çok yüksek değil, odada klima açık olduğu için söyledim)

@Gokberk_DRY Hayır Cooler master ML360R
Oyun sonrası değerler şu şekilde;

Dosya Ekleri

• 55555.png
    55555.png
    59,7 KB · Görüntüleme: 23
Sıcaklıklar normal. Düzeltme, sıcaklık fazla, o sıvı soğutma ile 75 derece bile olmamalı.

Termal macunu yeniledim. Ondan önce daha da yüksekti. İşlemcinin üzerine ince bir tabaka halinde yayıp eşit olarak vidalarını sıktım. Ne önerirsiniz?

Termal macunu yeniledim. Ondan önce daha da yüksekti. İşlemcinin üzerine ince bir tabaka halinde yayıp eşit olarak vidalarını sıktım. Ne önerirsiniz?

Bir şey öneremem çünkü en kalitelisini kullanıyorsunuz, ama yine de iyi 80 derece.
@Winston light Çökme durumları devam ediyor mu?

Geri
Yukarı