Format sonrası Windows 10 sistem araçlarında klavye çalışmıyor

sofy

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhaba arkadaşlar, bugün laptopa temiz Windows 10 kurmak istedim. Her zaman yaptığım gibi UEFI Windows 10 flash bellek oluşturdum. Formatı attım, formattan sonra gerekli programları yükledim(WinRAR, IDM, Steam vb),bu işlemleri yaparken bir ara Windows 10'daki arama kutusunda klavye çalışmamaya başladı, internetten baktığımda ayrıntılar -> searchapp diye bir şeyin görevini sonlandır yeniden başlat diye bir şey okudum ve çalıştı. Fakat akşam tekrar açtığımda ne arama kutusunda ne de başlat menüsünde, ne Wi-Fi kısmında şifre bile giremiyorum. Kısacası Windows 10 uygulamalarında çalışıyor, Google Chrome'da, not defterinde çalışıyor. Bir tek sistem şeylerinde çalışmıyor. Nedeni ne olabilir, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. Windows + R yapın yani çalıştırma ekranına ctfmon.exe yazıp deneyin.

İlginç hocam. Normalde işe yaradı. Başka bir fikrim yok. @Enes3078 hocam yardımcı olmaya çalışır.

İlginç hocam. Normalde işe yaradı. Başka bir fikrim yok. @Enes3078 hocam yardımcı olmaya çalışır.
Teşekkür ederim yine de.

Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşır mısınız?

Arama kutusunu kullanamadığım için CMD'yi yönetici olarak çalıştıramıyorum. Win + R'den sadece normal olarak çalışıyor, bu işlemde yönetici izni gerekiyormuş.
Çalıştıra cftmon.exe yazınca bilgisayar yeniden başlatılana kadar her şey normal çalışıyor, yeniden başlattıktan sonra yine dediğim sorun ortaya çıkıyor. Bende windows açılırken o programında açılmasını sağladım. Böylelikle bu sorun ortadan kalkmış oldu. Yardımlarınız için teşekkürler. Konu kilit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı