Format Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir

Burak Karabaş

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı Windows 10 son sürüme formatlamak istiyorum. Format sürecinden sonra yapılması gerekenleri bana listeliyebilir misiniz? Eksik bir şey yapmak istemiyorum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
En güncel sürücüleri yüklemekle başlayacaksınız. Ardından işletim sisteminin güncellemeleri tüm zamanınızı alacak. Onlar tamamlanınca da kullandığınız yazılımları yükleyeceksiniz.

Driver Booster kullanmayın, kullandırtmayın!
  1. Windows güncellemeleri.
  2. Sürücüler Update tarafından yüklenmemişse sürücüleri yükleyin. Sürücüler yüklenip yazılımları yüklenmemişse sürücü yazılımlarını yükleyin.
  3. Sistem üreticinize ait yazılımlar.
  4. Google Chrome, Opera, Firefox; hangisini seviyorsanız.
  5. Chromium tabanlı bir tarayıcı yüklediyseniz reklam engelleyici mutlaka yükleyin. Belki Firefox tabanlı olanlarda da vardır. Ben AdBlock O kullanıyorum.
  6. Antivirüs yazılımı. Orijinal olsun. Ben Kaspersky kullanıyorum.
  7. Java.
  8. Ofis yazılımları.
  9. WinRAR veya 7-zip veya her ikisi.
  10. Oyun oynuyorsan Steam, Origin veya her ikisi. Fortnite oynuyorsan Epic Games.
  11. Bazı yazılımlar için Torrent gerekebilir. Torrent, sadece korsan içerikler için kullanılmıyor. Bazı orijinal içerik üreticileri de Torrent bağlantı sunabiliyor. uTorrent kullanabilirsiniz.
Özellikle ilk üç madde, 6 ve 7. maddeler önemli. Diğerleri isteğe bağlı olup yüklemek sana kalmış ;)

Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı