Format Sonrası Zamanla Oyunların Kasması

kkursat

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar benim PC baslarda oyunlarda guzel FPS veriyordu. Sonra git gide FPS 20'lere dustu. Termal macun, fan temizleme care etmedi. Sonra komple format attim (Win 10). Formattan sonra 40-60 arasi guzel FPS elde ettim. Fakat 3-5 gun sonra yine dusmeye basladi FPS. Bunun sebebi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktım 40 - 70 arası. GPU da aynı. Ama bi Anda kullanım %99 dan 20 ye filan düşüyor. Yani formattan hemen sonra böyle yapmazken sonra sonra neden böyle yapıyor. İşin ilginç kısmı bu :tırnak:

Ya darbogazsa hep darbogazdir. Kafasina goremi oluyor. Formattan 3-5 gun sonra kendi kendine bisiler oluyor. Bunu aklim almiyor. Butun oyunlarda yapiyor zamanla.

Büyük ihtimalle Thermal Throttling yaşıyor olabilirsiniz. Kullandığınız anakart modelini yazar mısınız? Bilgisayarınızı sürekli yüksek performans da çalıştırmayı deneyin. Eğer zaten öyle yapıyorsanız Cpu-Z ile işlemci hızı düşmesi yaşıyor musunuz bunu bir kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı