Format USB'si açılmıyor

Makan24

Decapat
Daha fazla  
P5GPL-X anakartlı bir bilgisayarım var, şu an Win 8 yüklü. Ben Windows 10'a yükseltmek istiyorum, başka bir bilgisayardan USB'ye Windows Media Creation Tools ile Windows 10 yükleme medyası yükledim. Bilgisayarı açıyorum, flash belleğe bakıyorum içinde, Windows yükleme dosyaları var, flash bellekte sıkıntı yok.

Bilgisayarın BIOS ayarlarından flash bellek gözüküyor, seçiyorum fakat format USB'si başlamıyor. Sürekli anakart yazısı gelip bilgisayar yeniden başlıyor, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
P5GPL-X anakartlı bir bilgisayarım var, şu an Win 8 yüklü. Ben Windows 10'a yükseltmek istiyorum, başka bir bilgisayardan USB'ye Windows Media creation Tools ile Windows 10 yükleme medyası yükledim. Bilgisayarı açıyorum, flash belleğe bakıyorum içinde, Windows yükleme dosyaları var, flash bellekte sıkıntı yok.

Bilgisayarın BIOS ayarlarından flash bellek gözüküyor, seçiyorum fakat format USB'si başlamıyor. Sürekli anakart yazısı gelip bilgisayar yeniden başlıyor, yardımcı olabilir misiniz?

USB belleğe Windows'u MBR olarak mı yoksa GPT olarak mı yazdınız? BIOS Boot modu hangisi seçili?

Rufus ile tekrar yazdırmayı dener misiniz?
Ayrıca yanılmıyorsam MBR normal BIOS (biraz daha eski nesil yani UEFI desteklemeyen anakartlar için), GPT UEFI BIOS (biraz daha yeni, UEFI destekleyen anakartlar için) olması lazım. Anakartınız UEFI destekliyorsa GPT, desteklemiyorsa MBR olarak yazdırın.

MBR mi GPT mi bilmiyorum. Çünkü başka bir bilgisayardan flash belleğe Media creation Tools ile yüklemiştim. Yarın format atacağım bilgisayardan flash belleğe yükleyeceğim. Sanırım Windows kendisi ayarlıyor hangi biçimde kuracağını. Teşekkür ederim yardımlarınız için. Gelişme olursa yazarım.
Bu gün format atacağım bilgisayarı açıp ondan yükleme medyası oluşturdum. Sonuç yine aynı. Sürekli reset atıyor. Bir çözüm bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı