Format USB'si hazırlarken dosyam gitti

• Konuyu başlatan B3TA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 386

B3TA

Centipat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RADEON RX 6600/16GB RAM/i5-11400F
Meslek
Grafik Tasarımcı
Format USB'si hazırlıyordum ve USB hazırlandı. Bir baktım içindeki klasörüm gitmiş. Daha format atmadım, klasörü geri getirmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gitmiş derken? Tekrar yüklemekten başka çözüm yok gibi.

Gitmiş derken? Tekrar yüklemekten başka çözüm yok gibi.
Yok hocam formattan önce USB'nin içinde kendime özel bir klasörüm vardı ve hiç dikkat etmeden o USB'ye iso dosyalarını kurdum. Ve özel klasörüm yok şuan geri getirebilir miyim

Format USB'si hazırlarken zaten USB'deki bütün dosyalar silinir. Bunu USB'yi hazırladığınız program veya araçta uyarı şeklinde görmüş ve uyarıya "Evet" demiş olmalısınız.

ISO dosyası yazdırılmadan önce disk içerisindeki bütün verilerin yok olacağı hakkında uyarı almışsınızdır herhalde. Yazdırdıktan sonra dosyalarınızı atsanız problem olmazdı. Ventoy kullanmanızı öneririm bu arada. Tekrar tekrar yazdırmanıza gerek kalmaz. ISO dosyasını içerisine atar kullanırsınız. Ek olarak yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi dosya kurtarma yazılımları bulunmakta. EaseUS Data Recovery Wizard deneyebilirsiniz.

Hocam format USB hazırlarken uyarı veriyor zaten sıfırlanacaktır diye keşke okusaydınız. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı