Format USB'sine virüs bulaşır mı?

ISO şu an orijinal ise sıkıntı olmaz, ve KMSpico kurmadıysanız.
Etkinleştirmeden kullanın gerek yok böyle şeylere.

ISO şu an orijinal ise sıkıntı olmaz, ve KMSpico kurmadıysanız.
Etkinleştirmeden kullanın gerek yok böyle şeylere.

ISO'yu dün orijinal bir şekilde yükleyerek temiz kurulum yapmıştık hatırlarsanız herhangi bir virüs bulaşma durumu olmamıştır o zaman formattan önceki bilgisayarda virüs olsa bile çok teşekkür ederim.

Hocalarım rahatsız ettim kusura bakmayın bir anlam karışıklığın gidermek için yazıyorum ben hani format USB'si hazırlamıştım ya. Format USB'si hazırladığım bilgisayar o virüs olan bilgisayardı oradan da hala USB bağlı olarak bilgisayarı falan açmıştım virüs yine de bulaşabilir mi?
@Aqely
@Dutchman
@Dantes07

Son düzenleme:
ISO'yu dün orijinal bir şekilde yükleyerek temiz kurulum yapmıştık hatırlarsanız herhangi bir virüs bulaşma durumu olmamıştır o zaman formattan önceki bilgisayarda virüs olsa bile çok teşekkür ederim.

Hocalarım rahatsız ettim kusura bakmayın bir anlam karışıklığın gidermek için yazıyorum ben hani format USB'si hazırlamıştım ya. Format USB'si hazırladığım bilgisayar o virüs olan bilgisayardı oradan da hala USB bağlı olarak bilgisayarı falan açmıştım virüs yine de bulaşabilir mi?
@Aqely
@Dutchman
@Dantes07
Dediğiniz gibi olsa herkeste virüs olurdu, insanlar virüs girince format atıyor bir şey olmuyor.

Tamam çok teşekkür ederim.

Hocam bir şey daha sormam lazım başka açtığım bir konuda gömülü ise taramada bulamaz antivirüs yazdı bir arkadaş o zaman taramada bir şey çıkmasa bile virüs olma ihtimali var olmuyor mu?
Evet oluyor , dosyaları gömme Crypter gibi işlemlerden sonra bulunamayabiliyor.

@Aqely
@Dutchman
@Dantes07
Evet bulaşabilir özellikle bir worm zararlısı girerse Antivirüsüz veya farklı bir araçsız çözülmesi zor başıma geldi bilgisayarın içinde zararlı yazılım var yani worm zararlısı var format için USB belleği takıyorsun işlem bittikten sonra yeni bir birim/bölüm oluştuğundan worm zararlısı otomatik bulaşıyor yani dediğinizin ihtimali var. Ve gayette yaygın bir zararlı türü worm.

Evet bulaşabilir özellikle bir worm zararlısı girerse antivirüsüz veya farklı bir araçsız çözülmesi zor başıma geldi bilgisayarın içinde zararlı yazılım var yani worm zararlısı var format için USB belleği takıyorsun işlem bittikten sonra yeni bir birim/bölüm oluştuğundan worm zararlısı otomatik bulaşıyor yani dediğinizin ihtimali var. Ve gayet de yaygın bir zararlı türü worm.

Antivirüsüm var zaten ancak benim sıkıntımda bulunamıyor antivirüste.

Hocam flash belleği hazırladıktan sonra son bir kez taratın ve öyle kurun. Emin olursunuz.

Hocam evet onu yapacağım ancak dediğim gibi antivirüs bulamıyor virüsü.

Dediğiniz gibi olsa herkeste virüs olurdu, insanlar virüs girince format atıyor bir şey olmuyor.

Hocam ben bir de hala o 8 GB'lık diski birleştiremedim ama onu bir anlatsanız 😅
Bir de ben formatı attıktan sonra C diskinin üstünde Windows simgesi var o neden var normalde yoktu @Aqely

Son düzenleme:
Antivirüsüm var zaten ancak benim sıkıntımda bulunamıyor antivirüste.

Hocam evet onu yapacağım ancak dediğim gibi antivirüs bulamıyor virüsü.

Hocam ben bir de hala o 8 GB'lık diski birleştiremedim ama onu bir anlatsanız 😅
Bir de ben formatı attıktan sonra C diskinin üstünde Windows simgesi var o neden var normalde yoktu @Aqely
Yeni sürüm de gelmiş olabilir, bilmiyorum ben eski sürüm kullandım hep.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni sürüm de gelmiş olabilir, bilmiyorum ben eski sürüm kullandım hep.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam teşekkür ederim.

Evet bulaşabilir özellikle bir worm zararlısı girerse antivirüsüz veya farklı bir araçsız çözülmesi zor başıma geldi bilgisayarın içinde zararlı yazılım var yani worm zararlısı var format için USB belleği takıyorsun işlem bittikten sonra yeni bir birim/bölüm oluştuğundan worm zararlısı otomatik bulaşıyor yani dediğinizin ihtimali var. Ve gayet de yaygın bir zararlı türü worm.

Hocam bu dediğiniz worm virüsünü antivirüs tespit edebilirdi değil mi?

@Aqely hocam bir sorum daha olacaktı hocam şimdi normalde 6 tane disk olması gerekirken o format yerinde disk silme yerinde 7 tane disk var o 1 disk nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı