Çözüldü Format USB'sini BIOS USB'sine çevirirken ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@Tim Eksik bilgi vermişsin. :( Neyse ki sorun çıkmadı.

Windows 10 USB'sinin biçimlendirildiğinde hâlâ GPT formatında kaldığı bilgisini belirtmemişsin. Az daha gümlüyordum. MBR formatına çevirdim neyse ki sorun düzeldi.
@Tim Eksik bilgi vermişsin. :( Neyse ki sorun çıkmadı.

Windows 10 USB'sinin biçimlendirildiğinde hâlâ GPT formatında kaldığı bilgisini belirtmemişsin. Az daha gümlüyordum. MBR formatına çevirdim neyse ki sorun düzeldi.

Çözüm

Rufus ile Windows 10 USB'nizi ne tarzda biçimlendirdiğinizi söylememiştiniz. MBR olarak ayarladığınızı düşünmüştüm. EZ Flash gibi bir destek yoksa bootable USB hazırlamanız gerekiyor, evet. Söylemeyi unuttum ve EZ Flash gibi bir şey ile güncelleyeceğinizi düşündüm, benim hatam. :(

Diğer yandan, güncelleyebilmenize sevindim. :)

MSI'in BIOS flash özelliğiyle güncelledim hocam.
Rufus ile Windows 10 USB'nizi ne tarzda biçimlendirdiğinizi söylememiştiniz. MBR olarak ayarladığınızı düşünmüştüm. EZ Flash gibi bir destek yoksa bootable USB hazırlamanız gerekiyor, evet. Söylemeyi unuttum ve EZ Flash gibi bir şey ile güncelleyeceğinizi düşündüm, benim hatam. :(

Diğer yandan, güncelleyebilmenize sevindim. :)

Az önce deneme amaçlı, FAT32 ve GPT bir bellek ile ASUS BIOS'unu güncelledim ve çalıştı. İlk sayfada attığım ASUS bağlantısında da GPT olursa sorun olur gibi bir bilgi verilmemiş. ASUS için tek sektör ve FAT32 yeterli oluyor yani. :)

Muhtemelen MSI için MBR gerekebiliyor ve bu yüzden olmadı. Daha sonra okuyacaklar için ek bilgi olmuş olur. :)

Kısacası:
  • FAT32 gerekiyor.
  • MBR olarak ayarlanırsa sorun çıkma ihtimali kalmıyor.

Az önce deneme amaçlı, FAT32 ve GPT bir bellek ile ASUS BIOS'unu güncelledim ve çalıştı. İlk sayfada attığım ASUS bağlantısında da GPT olursa sorun olur gibi bir bilgi verilmemiş. ASUS için tek sektör ve FAT32 yeterli oluyor yani. :)

Muhtemelen MSI için MBR gerekebiliyor ve bu yüzden olmadı. Daha sonra okuyacaklar için ek bilgi olmuş olur. :)

Kısacası:
  • FAT32 gerekiyor.
  • MBR olarak ayarlanırsa sorun çıkma ihtimali kalmıyor.
Technopat'ın MSI BIOS Flashback rehberini kontrol etmiştim, MBR olmalı diyordu. Belki MSI böyle istiyor, belki benim şansıma GPT çalışmadı. İlginç. Teknoloji şans işi diyebiliriz her zamanki gibi. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı