Çözüldü Format zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berke.gn

Centipat
Merhaba bilgisayarımda Chromium adlı virüs var kayıt defterinden de siliyorum geri geliyor. Arkadaşlar çoğunuzun bilgisayarında bu virüs var!
Kayıt defterine girin current user tıklayın software’e basın ve görüceksiniz Chromium’u bu virüs gezginler gibi sitelerden herhangi bir program indirdiğinizde bulaşıyor ve silinmiyor bu internetinizi kullanıyor ve sizi takip ediyor tehlikeli bir virüs bundan kurtulmanın tek yolu format atmak tüm antivirüs programlarını denedim silmiyor silebilen varsa buyursun yol göstersin ben format atmayı düşünüyorum sizin görüşleriniz nedir?

2F821137-3B51-4755-A4F1-058A38C91126.jpeg

Çözüm
Format atmak neden zarar versin ki? Herhangi bir zararı yok, korkmadan istediğin kadar format atabilirsin sorun olmaz.
SSD kullanıyorsan, hayır zarar görmez, şu ana kadar en az 20 format attım ve SSD'nin sağlığı hala ilk alındığı gün gibi ve bad sector, ısınma sorunları yok ama HDD kullanıyorsan 10'dan sonra bad sector'ler ortaya çıkmaya başlar.

Bende de var o şey ama temiz format attım sadece LOL yükledim bilgisayarıma. Açıkçası LOL'den bulaşmış da olamaz ve Malwarebytes ile tarattım bir şey çıkmadı.

Merhaba dediğim gibi gezginlerden bulaştı format atacağım bir daha da bu tür sitelerden bir şey indirmeyeceğim. LOL'den bulaşmaz emin olabilirsin.

SSD kullanıyorsan, hayır zarar görmez, şu ana kadar en az 20 format attım ve SSD'nin sağlığı hala ilk alındığı gün gibi ve bad sector, ısınma sorunları yok ama HDD kullanıyorsan 10'dan sonra bad sector'ler ortaya çıkmaya başlar.
500 den fazla format atmışlığım var kendi diskime. Neden bir şey olmadı? Hatta bir günde 4 kere format attığımı hatırlıyorum, Alev alması gerekirdi sizin saçma sapan kaynağı belirsiz bilgilerinize göre.

Format zarar verir disklerine.

Bu tarz cihazlar sınırlandırılmıştır. Mesala bir disk anlık 60 MB kopyalama hızı varsa bunu geçemezsiniz. Bu sebeple o diskin ömrü bellidir. Sizin düşüncenize göre oyun oynarken, dosya kopyalarken vs. Diski kullandığınız her zaman ömrü gider. Tekrar söylüyorum, eğer her ay düzenli format atmıyorsanız bu diskinize zarar vermez.

Merhaba bu programı. Bana bulaşan ise virüs hali.

Olabilir, ancak siz bunu direkt olarak virüsmüş gibi belirtmişsiniz. .Net kütüphanesi ile yazılmış bir program, o kütüphaneyi virüs yapmaz. İndirdiğiniz siteleri ve uygulamaları kontrol ederek indirmenizi tavsiye ederim.

Evet, sistemimde Chrome yüklü olduğu için bulunmakta. Sistemimde lisanlı ESET Antivirüs var, eğer bu bir virüs olsaydı ya da şüpheli network trafiği yapmış olsaydı sistemim beni uyarırdı.

Olabilir, ancak siz bunu direkt olarak virüsmüş gibi belirtmişsiniz. .Net kütüphanesi ile yazılmış bir program, o kütüphaneyi virüs yapmaz. İndirdiğiniz siteleri ve uygulamaları kontrol ederek indirmenizi tavsiye ederim.

Geri dönüşünüz için teşekkürler! Gezginlerden indirmeden önce yoktu bundan çok eminim. İstediğim programı indirdikten sonra silmek istedim ve denetim masasına gittim orada chromium.exe adlı program vardı ve silmek istedim lakin silmiyordu cihaz bu sıra internete bağlı değildi internete bağladıktan hemen sonra Chromium kayboldu ve araştırmam sonucunda bu dosyaya ulaştım ve sildikten hemen sonra tekrar bu dosyanın gelmesi ayrı bir sorun!

Geri dönüşünüz için teşekkürler! Gezginlerden indirmeden önce yoktu bundan çok eminim. İstediğim programı indirdikten sonra silmek istedim ve denetim masasına gittim orada chromium.exe adlı program vardı ve silmek istedim lakin silmiyordu cihaz bu sıra internete bağlı değildi internete bağladıktan hemen sonra Chromium kayboldu ve araştırmam sonucunda bu dosyaya ulaştım ve sildikten hemen sonra tekrar bu dosyanın gelmesi ayrı bir sorun!

Harici bir yazılım olabilir, sistemine ESET'i kurabilirsin. 3 ay boyunca ücretsiz.

Geri
Yukarı