Formatta M.2 SSD Gözükmüyor

Mertmi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu zamana kadar bilgisayarımda sadece 120 GB SanDisk SSD SATA 3 vardı. Depolama alanını yukseltmek istedim ve Kingston 250 GB SSD M.2 aldım. Format atıp sistemi yeni aldıgım M.2 SSD'ye kuracaktım fakat hic bir sekılde gormuyor. Bılgısayarım taktıgımda kapanıyor, kapalı ıken acmaya kalktıgımda acılmıyor. Flash bellek ile format denıyorum Windows urun kodunu gırıyorum sıra depolama alanı ayırmaya gelınce 2 SSD'yı de gormuyor sadece M.2 SSD'yi takıp acmayı deneyınce yıne goremıyorum. Bu konu hakkında yardım edersenız cok sevınırım, sımdıden tesekkurler.

Sistemim:
MSI B150 GAMING M3 anakart
RX 570 Nitro+ 4 GB ekran kartı
Intel i7 6700 işlemci
Corsair 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Disk Yönetiminden M.2'yi biçimlendirin.

m2 yi hiç gormuyor tıklayacagım bir disk yok yani m2 yi takıp calıstırdıgımda direk bios acılıyor
Arkadaşlar sorunu çözdüm ssd almadan önce anakartınızın m2 girişi olup olmadığına baktıntan sonra NVMe ya da turbo m2 destekleyip desteklemediğine bakın. MSI B150 Gaming m3 vardı ve NVMe teknolojisi destekleyen m2 aldım ve okumamıştı. Ssd yi desteklesin diye gittim MSI Z270 Gaming M7 aldım. Siz siz olun böyle bir hata yapmayın :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı