Formattan önce ve sonra %100 CPU kullanımı sorunu

• Konuyu başlatan Hrz20
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 541

Hrz20

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç gündür görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sürekli olarak CPU kullanımını %100 olarak görmekteydim. Ben de bundan rahatsız olup internette küçük bir araştırma yaptığımda bu sorunun kaynağının bilgisayarlara bulaşan virüs olduğunu okudum ve hemen bilgisayara format attım fakat sorunum çözülmedi. Bu sorunun kaynağını ve çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Adsız.png

PC Özellikleri : AMD Ryzen 7 3700X İşlemci | MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming Trio Ekran Kartı | MSI MEG X570 Ace AM4 Soket Anakart | G.Skill Trident Z Neo 16 GB 3600 MHz DDR4 Ram | Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD | Seagate BarraCuda 2TB HDD | Cooler Master MasterCase H500 ARGB Bilgisayar Kasası | Corsair RM750 750W PSU | Corsair K70 RGB MK.2 RAPIDFIRE Klavye | Razer DeathAdder V2 Mouse | BenQ Zowie XL2546 Monitör

Xbox Game Bar neden çalışıyor, çok boş bir program iyi bir işlemciye sahip değilseniz kapatın.

Arkada antivrüs tarama mı yapıyorsunuz? Ve görev yöneticisini ilk açtığınız zamanda %100 olması normal 5 6 saniye hala böyle mi devam ediyor?
İşlemcinizin iyi olmaması da %100 CPU sorununa yol açabilir.

Steam'i kapat, Antivirüs'ü kapat(şimdilik), Toplam orandan görev yöneticisininkini çıkar.

İşlemcim AMD Ryzen 7 3700X iyi olduğunu sanıyordum. Söylediğiniz programların hepsini kapattım ama sorunum tam olarak çözülmedi. Hala birden CPU kullanımı ani yükselip düşüyor. Wmı provider host isimli uygulama neredeyse işlemcinin %50'lik bir kısmını tek başına kullanıyor görevi sonlandır diyorum fakat kendisi tekrar açılıyor.

İşlemcim AMD Ryzen 7 3700X iyi olduğunu sanıyordum. Söylediğiniz programların hepsini kapattım ama sorunum tam olarak çözülmedi. Hala birden CPU kullanımı ani yükselip düşüyor. Wmı provider host isimli uygulama neredeyse işlemcinin %50'lik bir kısmını tek başına kullanıyor görevi sonlandır diyorum fakat kendisi tekrar açılıyor.
Başlangıç sekmesi nasıl?

WMI:

Windows Management Instrumentation'ın kısaltmasıdır. Sorunu çözmek için:
1- Windows + R.
2- services.msc
3- Windows Yönetim Yardımcıları sağ tık.
4- Yeniden Başlat.
(alıntıdır.)

Arkadaşlar söylediğiniz her şeyi yaptım fakat sorunum çözülmedi acaba işlemcide bir sorun olabilir mi? Sıvı soğutma olduğu halde boşta 50 derecelerde çalışıyor üstelik sıvı soğutmanında fan ve pompasından çok ses geliyor sizce teknik servise göndermeli miyim?

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    949,2 KB · Görüntüleme: 34
  • 1.png
    1.png
    292 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.png
    2.png
    177,1 KB · Görüntüleme: 26
  • 3.png
    3.png