Formattan sonra 2 parçaya bölünen SSD birleşir mi?

Albatheusxd

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Streamer/Gamer
240 GB SSD takılı sistemimde. 10 Ocak'ta sistemim elime ulaştı. Windows kurdum. Ancak kurarken SSD diskimi 2 parçaya böldüm. 110/110 olarak. GTA 5 indirecek yer olmadığı için format atacağım. Tek parça 240 GB olarak kullanmayı planlıyorum. GTA 5 zaten ortalama FiveM ile beraber 150 GB yer kaplar. 70 GB'de bana kalır.
1 - Sizce sorun çıkar mı?
2 - 2 parçaya böldüğüm disk birleşip ilk günkü gibi tek parça olur mu?

MiniTool Partition Wizard uygulamasını indirin, ardından diskinizi seçip Merge Partition seçeneğine tıklayın. Birleştirmek istediğiniz diskin ilk parçasını seçip Next butonuna, ardından ikinci parçasını seçip Finish butonuna tıklayarak birleştirmeyi başlatın. Birleştirme işlemi bittiğinde diskin ikinci parçasındaki dosyalarınızı varsayılan olarak merged_partition_content klasörünün içerisinde bulabilirsiniz.

Başlıksız-6.png

240 GB SSD takılı sistemimde. 10 Ocak'ta sistemim elime ulaştı. Windows kurdum. Ancak kurarken SSD diskimi 2 parçaya böldüm. 110/110 olarak. GTA 5 indirecek yer olmadığı için format atacağım. Tek parça 240 GB olarak kullanmayı planlıyorum. GTA 5 zaten ortalama FiveM ile beraber 150 GB yer kaplar. 70 GB'de bana kalır.
1 - Sizce sorun çıkar mı?
2 - 2 parçaya böldüğüm disk birleşip ilk günkü gibi tek parça olur mu?

Tek parça 240GB kullanırsanız işletim sistemi ile ortak bölüm kullanacaksınız dolayısı ile format atarken yüklü verileriniz silinecek size tavsiyem işletim sistemi alanını biraz daha küçültüp depolama alanını biraz daha genişletmeniz olacaktır veya bir HDD almanız da olabilir.

Geri
Yukarı