Formattan sonra Chrome sayfalar geç yüklenme, yavaşlama hissiyatı

• Konuyu başlatan Hamzz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 390

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayara bir sorun yüzünden format atmak zorunda kalmıştım. Format attıktan sonra artık bilgisayarda Chrome sayfaları geç yüklenmeye başladı (internetle alakası yok). Ayrıca bilgisayar bir yavaşlama olmuş gibi bir hissiyat veriyor.
Sistem:
RX 5500 XT 8 GB
16 GB Apacer Panther 300MHz RAM (2x8)
Gigabyte B45M H anakart
Kioxia 480GB SSD
AMD Ryzen 5 3500X
Not: Bilgisayarın hızını arttıracak Boost programlarını falan denememe rağmen bir artı hissedemedim.

Merhaba, bilgisayara bir sorun yüzünden format atmak zorunda kalmıştım. Format attıktan sonra artık bilgisayarda Chrome sayfaları geç yüklenmeye başladı (internetle alakası yok). Ayrıca bilgisayar bir yavaşlama olmuş gibi bir hissiyat veriyor.
Sistem:
RX 5500 XT 8 GB
Gigabyte B45M H anakart
Kioxia 480GB SSD
AMD Ryzen 5 3500X
Not: Bilgisayarın hızını arttıracak Boost programlarını falan denememe rağmen bir artı hissedemedim.

Ayrıca programlar ara sıra ya yanıt vermiyor, ya da açılması uzun sürüyor.

Hangi boost programlarını kullandınız?
Driverbooster kullandınız mı yoksa driverları kendiniz mi kurdunuz?
Driverlerimi format atmadan önce kendim kurmuştum, bir tek ekran kartının driverlerini güncelledim.
Bütün driverlerim güncel, 360total security tam kontrol yaptım ve auslogics boostspeed kullandım.

Sistem:
RX 5500 XT 8 GB
Gigabyte B45M H anakart
Kioxia 480GB SSD
AMD Ryzen 5 3500X

Ayrıca programlar ara sıra ya yanıt vermiyor, ya da açılması uzun sürüyor.
Size önerim baştan format atmanız kullandığınız Boost programlarını yüklemeyin ve sisteminizin sürücülerini indirmeniz ve sonra windows update ile güncellemeleri yapmanız.

Bu iki programı indirip SSD'ye test yapabilir misin? SSD kaynaklı olabilir.
Ayrıca şimdi fark ettim PSU belirtilmemiş. PSU nedir?

Bu iki programı indirip SSD'ye test yapabilir misin? SSD kaynaklı olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    2,4 MB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    2,6 MB · Görüntüleme: 22
Chrome zaten yavaşdır. RAM yer. Onun yerine Opera GX'e geçebilirsin

Tosbağadan inip salyangoza binsin yani.
RAM yemez, artık şu saçma düşünceyi aklınızdan çıkarın.
Neden geçsin? Sorun tarayıcı kaynaklı değil gibi.

Bence sorun AV ve kullandığın booster yazılımı kaynaklı. Önemli dosyaların yokken temiz bir kurulum yap. Sürücüleri de 3. parti yazılımla kurma. Ya Windows Update ile, ya da elle kur.

Tosbağadan inip salyangoza binsin yani.
RAM yemez, artık şu saçma düşünceyi aklınızdan çıkarın.
Neden geçsin? Sorun tarayıcı kaynaklı değil gibi.

Bence sorun AV ve kullandığın booster yazılımı kaynaklı. Önemli dosyaların yokken temiz bir kurulum yap. Sürücüleri de 3. parti yazılımla kurma. Ya Windows Update ile, ya da elle kur.
Hocam zaten temiz kurulum yapmıştım, üstünden 1 hafta geçmemiştir. Ayrıca driverlar tamamen elle kurdum, yeni bir driver gelir gelmez kuruyorum.

Bence sorun tamamen booster programları yüzünden. Ben olsam tekrar format atardım. O kalıcı hasar vermiştir formatsız geçmez. Çünkü SSD'de de sıkıntı yok.
Ayrıca hala PSU'yu söylemediniz. PSU marka modeli nedir?
Bir daha da booster programları kurmayın, hiçbir yararı yoktur. Tam tersine PC'ye zarar verir.

Geri
Yukarı