Formattan sonra hangi sürücüleri kurmak gerekir?

Arif.Işık

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Sürücüleri kuracaktım fakat hangisini yükleyeceğimi bilemedim. "Chipset" adı altındaki sürücülerin hepsini mi kurmam gerekiyor?
Ya da diğer sürücülerden de birer tane kursam yeter mi?
Teşekkürler.

Ek Açıklama 2020-11-18 191859.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çipset sürücünüzü anakartın sitesinden değil, çipset üreticisinin sitesinden güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminizi de belirtin ayrıca.

Çipset sürücünüzü anakartın sitesinden değil, çipset üreticisinin sitesinden güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminizi de belirtin ayrıca.
Kusura bakmayın. Bu konularda pek bi bilgim olmadığı için sistem bilgilerimi paylaşmam gerektiğini bilmiyordum.
  • Ekran kartım: Gigabyte RTX 2060.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • RAM: 16 GB G.Skill.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Kusura bakmayın. Bu konularda pek bi bilgim olmadığı için sistem bilgilerimi paylaşmam gerektiğini bilmiyordum.
  • Ekran kartım: Gigabyte RTX 2060.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • RAM: 16 GB G.Skill.
Cevabınız için teşekkür ederim.
Formattan sonra ekran kartı sürücünüzü güncellemenizi tavsiye ederim.

Sorun değil. Çipset sürücünüzü belirttiğim şekilde güncelleyebilirsiniz. Ara sıra takip etseniz yeter. Ekran kartı için de GeForce Experience kullanabilirsiniz, güncelleme geldiği zaman size haber verecektir. Onun dışında ara sıra BIOS'u takip etseniz iyi olur.

Formattan sonra ekran kartı sürücünüzü güncellemenizi tavsiye ederim.
Güncellemiştim zaten. Teşekkür ederim.
Sorun değil. Çipset sürücünüzü belirttiğim şekilde güncelleyebilirsiniz. Ara sıra takip etseniz yeter. Ekran kartı için de GeForce Experience kullanabilirsiniz, güncelleme geldiği zaman size haber verecektir. Onun dışında ara sıra BIOS'u takip etseniz iyi olur.
Tekrardan teşekkür ederim. Ekran kartı sürücülerini halletim. Aynı şekilde BIOS'da.

Intel i3 10100F işlemcim var en güncel sürücüyü nasıl bulabilirim format atacağım ama halen bulamadım?
Burdaki intelin programını indir varsa günceller.
Merhabalar.
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Sürücüleri kuracaktım fakat hangisini yükleyeceğimi bilemedim. "Chipset" adı altındaki sürücülerin hepsini mi kurmam gerekiyor?
Ya da diğer sürücülerden de birer tane kursam yeter mi?
Teşekkürler.

Eki Görüntüle 742154
ikisinide kur.

Geri
Yukarı