Formattan sonra harici ekran kartının kullanılmaması

u7uk

Hectopat
Birkaç yıl önce format attırdıktan sonra ben Nvidia ekran kartını kullanamamaya başladım. Çalındığını falan da düşünüyordum. Mecbur Intel HD grafikten açmak durumunda kaldım oyunları. Ekran kartını aygıt yöneticisinde göstermiyor. Gizli aygıtları göster dediğimde sönük bir şekilde gösteriyor üstüne tıkladığımda ise "şu an bu donanım aygıtı bilgisayara takılı değil"diyor. Problem nedir anlamış degilim nasıl bu sorunu çözebilirim, yardım ederseniz sevinirim.

Ekran kartı driver'lerini yükle,ekran kartını kasadan çıkarıp slota taktığın yeri silgi gibi birşeyle silip tekrar tak belki tozlanma gibi birşeyden temassızlık olabilir.

Mesaj Laptop bölümüne yazılmış. Bazı laptoplarda görüntü chipi anakartta onboard iken bazı modellerde anakartın üzerinde bir sokate takılır cinsten. Sizin laptop un marka ve modelini öğrenme şansımız var mı ?

Mesaj Laptop bölümüne yazılmış. Bazı laptoplarda görüntü chipi anakartta onboard iken bazı modellerde anakartın üzerinde bir sokate takılır cinsten. Sizin laptop un marka ve modelini öğrenme şansımız var mı ?
asus x550vc ,
Şu an, bu donanım aygıtı bilgisayara takılı değil. (Kod 45)

Bu sorunu gidermek için donanım aygıtını bilgisayara yeniden bağlayın. diyor

Yaptığım araştırmalara göre driver sorunu gibi gözüküyor. APU olan işlemcili laptoplarda enerji tüketimini azaltmak için grafik işlemleri bir orana kadar APU tarafından yani intel işlemciniz tarafından yürütülürken , grafik işlem arttığında sistem otamatik olarak APU dan harici ekran kartına yani Nvidia ekran kartınıza geçiyor.Ancak driverden ya da virüsden kaynaklanan sebeplerden dolayı grafik kartına geçiş olamayabiliyor. Tavsiyem temiz bir Windows yüklemesi ile tekrar Windows kurmanız ve ürününüzün üreticisine ait siteden driverleri indirip kurmanız...

Son düzenleme:
Yaptığım araştırmalara göre driver sorunu gibi gözüküyor. APU olan işlemcili laptoplarda enerji tüketimini azaltmak için grafik işlemleri bir orana kadar APU tarafından yani intel işlemciniz tarafından yürütülürken , grafik işlem arttığında sistem otamatik olarak APU dan harici ekran kartına yani Nvidia ekran kartınıza geçiyor.Ancak driverden ya da virüsden kaynaklanan sebeplerden dolayı grafik kartına geçiş olamayabiliyor. Tavsiyem temiz bir Windows yüklemesi ile tekrar Windows kurmanız ve ürününüzün üreticisine ait siteden driverleri indirip kurmanız...
İlgin için teşekkür ederim sağol

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı